Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 2.02.2023 · 0 komentarzy · 480 wyświetleń

Folia PPF: Bezbarwna folia ochronna o wielu zaletach

Zabezpieczenie lakieru samochodowego przy pomocy folii ochronnej cieszy się coraz większym zainteresowaniem kierowców. Z zalet folii samochodowych korzystają zarówno właściciele nowych pojazdów, jak i samochodów używanych. Folie skutecznie chronią karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – atmosferycznych i cywilizacyjnych.

Decydując się na aplikację folii ochronnej na samochód możemy wybierać spośród różnych systemów ochronnych. Jednym z nich jest folia PPF. Folia PPF to najbardziej trwałe zabezpieczenie lakieru samochodowego, jakie istnieje na rynku. Czym się charakteryzuje? Jakie przynosi korzyści kierowcy?

Zalety folii PPF


Folia ochronna PPF charakteryzuje się licznymi zaletami:

  • Skutecznie chroni zabezpieczoną karoserię przed piaskowaniem, odpryskami oraz zarysowaniami.

  • Cechuje się zdolnością do samoregeneracji. Pod wpływem ciepła drobne zarysowania powstające na powierzchni folii ulegają zabliźnieniu, dzięki czemu powłoka przez długi czas zachowuje doskonałe właściwości estetyczne.

  • Jest odporna na oddziaływanie chemii samochodowej.

  • Zapewnia skuteczną ochronę lakieru przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV czy kwaśne deszcze.

  • Jest odporna na szkodliwe działanie soli drogowej.

  • Oferuje doskonałe właściwości hydrofobowe.

  • Nie odbarwia się w wyniku promieniowania UV.

  • Po aplikacji pozostaje praktycznie niewidoczna dla gołego oka.

Co ważne, w przypadku zabezpieczenia wyłącznie części karoserii nie musimy martwić się tym, że po zdjęciu folii elementy zabezpieczone będą się odróżniać od tych, które nie były przykryte folią.

Czy warto aplikować folie PPF wyłącznie na wybrane elementy karoserii?


W celu uzyskania najwyższego stopnia ochrony lakieru samochodowego zaleca się aplikację folii ochronnej na całym nadwoziu. Kompleksowe pokrycie karoserii folią pozwala uniknąć różnic w stopniu zużycia poszczególnych elementów przy dłuższej eksploatacji częściowo zabezpieczonego pojazdu. Oklejenie całego pojazdu wiąże się oczywiście z odpowiednio wyższą ceną usługi. Kierowcy dysponujący ograniczonym budżetem na ten cel mogą zdecydować się na oklejenie wyłącznie wybranych elementów nadwozia. Standardowo pakiety ochronne obejmują elementy najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, a więc:

  • 1/3 błotnika, 1/3 maski, zderzaki i reflektory (pakiet często określany mianem bikini),

 • błotnik, maska, zderzak, reflektory, wnętrza klamek, lusterka, słupki A i 15 cm dachu (pakiet określany mianem full front).

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt