Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 29.07.2022 · 0 komentarzy · 814 wyświetleń

Gdzie kupić używane Volvo?

Co kupić - Volvo nowe czy używane?

Wiele osób marzy o nowym samochodzie, który wyjeżdża prosto z salonu. Niestety koszty takiej inwestycji są bardzo wysokie. Najzwyczajniej w świecie większość osób nie może sobie pozwolić na taki wydatek.

W takiej sytuacji można zastanowić się, czy nie lepiej kupić używane Volvo. Dealer w salonie samochodowym z całą pewnością doradzi i wytłumaczy wszystkie ważne kwestie. Będziecie mogli porozmawiać o samochodzie oraz rozwiać wątpliwości, co do wyboru ostatecznego modelu. Pamiętajcie, że używane samochody nie są gorsze od tych nowych. Co więcej, bardzo często korzystniej jest zrobić zakupy z tzw. drugiej ręki. Kilkuletni samochód nie zdąży się jeszcze zniszczyć, a dodatkowo w autoryzowanych salonach samochodowym jest gruntownie sprawdzany pod kątem technicznym i wizualnym. Jest jednak znacznie tańszy od nowych odpowiedników.

Na co zwracać uwagę podczas oglądania używanego samochodu?

Zanim zaczniesz oglądać samochody, dokładnie zastanów się, czego potrzebujesz. Czy samochód ma być przeznaczony dla kilkuosobowej rodziny czy np. singla. Ważne są również dane dotyczące spalania, awaryjności i ceny części zamiennych. Bardzo często niska cena samochodu jest proporcjonalna do jego częstej awaryjności. Warto dokładnie przeanalizować swój budżet, również pod kątem hipotetycznych usterek. Jak już odpowiesz sobie na te pytania, można przejść do czynnego szukania nowego samochodu. Można to robić na dedykowanych do tego portalach, wybrać się do komisu lub autoryzowanych salonów (tak, w salonach też można kupić używany, kilkuletni samochód). Przed umówieniem się na oglądanie zawsze wykonuje się pierwszy telefon do właściciela, handlarza lub dealera. Już wtedy warto wypytać o najważniejsze kwestie. Czasami po rozmowie przez telefon jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nadal chcemy obejrzeć dany samochód.

Podczas wybierania samochodu najistotniejsze są kwestie techniczne. Proponujemy na oglądanie wybrać się z osobą, która się na tym zna. Jeżeli nie ma takiej osoby w Twoim otoczenia, zawsze można poprosić o konsultacje pobliskiego mechanika lub podczas oglądania podjechać do okolicznego warsztatu. Przed zakupem dobrze jest zwrócić uwagę jeszcze na stan lakieru, nadwozia czy zniszczenia wewnątrz samochodu.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt