Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 24.07.2023 · 0 komentarzy · 562 wyświetleń

Jak skutecznie czyścić felgi? Poradnik krok po kroku

Czy jesteś zmęczony ciężką walką z upartym brudem na felgach samochodowych? Odkryj najskuteczniejsze, domowe metody na usunięcie tego osadu. Ten praktyczny przewodnik pokaże ci, jak przywrócić felgom ich pierwotny wygląd, korzystając z produktów, które być może już masz w domu. Poznaj te cenne dla właścicieli samochodów informacje!

Szczotka do felg i inne niezbędne produkty do czyszczenia

Pierwszym krokiem jest zrozumienie rodzaju zanieczyszczeń, z którymi masz do czynienia. Usunięcie typowego brudu drogowego jest dość proste. Wystarczy do tego celu standardowy szampon do mycia samochodów. Jednak tłusty osad z klocków hamulcowych, który często bardzo intensywnie wsiąka w felgi, stanowi zazwyczaj znacznie większe wyzwanie dla posiadaczy aut. Wymaga on zastosowania specjalistycznych płynów na bazie kwasów, często uzupełnionych zasadowymi reagentami. Te preparaty skutecznie rozpuszczają pył hamulcowy.

Ważnym aspektem jest regularna konserwacja samochodu. Nie chodzi tylko karoserię, ale także o podwozie. Jeżeli czyszczenie samochodu ogranicza się do sporadycznych wizyt w myjni automatycznej, a mycie felg wykonuje się co najwyżej dwa razy do roku, nawet najbardziej zaawansowane preparaty mogą nie poradzić sobie z zanieczyszczeniami za pierwszym razem.

To działanie powinno się wykonywać najrzadziej raz na trzy miesiące. Co dwa tygodnie trzeba zastosować odpowiedni impregnat lub wosk, który ułatwi przyszłe czyszczenie. W przypadku trudniejszych do usunięcia plam, można skorzystać z produktów polerskich, podobnych do tych stosowanych na karoserię. Przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych auto świetnie sprawdza się praktyczna i trwała szczotka do czyszczenia felg. Mnóstwo różnych, niedrogich modeli tego narzędzia znajdziesz na: https://shiningcar.pl/szczotki-do-mycia-felg.

 

Prawidłowo czyszczenie felg – porady krok po kroku

Przede wszystkim na początek przygotuj niezbędne narzędzia i akcesoria. Niezależnie od tego czy wybierzesz myjkę ciśnieniową, czy tradycyjne wiadro i gąbkę, pamiętaj o bieżącym dostępie do wody. Wskazane jest również posiadanie małego pędzelka czy szczotki do mycia felg i docierania do trudno dostępnych zakamarków.

Jeżeli chodzi o różne środki myjące, warto zainwestować w specjalistyczny preparat do czyszczenia felg w butelce z dozownikiem. Jeżeli będziesz miał do czynienia ze szczególnie uporczywymi zabrudzeniami czy długo nieczyszczonym miejscem, rozważ użycie delikatnej pasty polerskiej do lakieru, a potem wosku, który zabezpieczy tę powierzchnię.

Rozpocznij od nałożenia na koła płynu do mycia felg, unikając obszarów z widocznymi uszkodzeniami lakieru. Następnie, przy użyciu dozownika, spryskaj obręcze preparatem i pozostaw na chwilę, aby działał. Następnie spłucz brud wraz z płynem. Ważne jest, aby nie dopuścić do wyschnięcia środków na powierzchni mytej części koła. Osad z detergentów może utrudniać dalsze czyszczenie i wymagać powtórzenia całego procesu.

Jak szybko umyć felgi? Praktyczne wskazówki

Przestrzeganie omówionych wytycznych oraz użycie odpowiednich środków czystości gwarantują skuteczne usunięcie zabrudzeń z nawet najbardziej ukrytych miejsc na tych elementach samochodowych. W przypadku felg aluminiowych można zastosować szeroki zakres metod. Pamiętaj, że im więcej czasu minęło od ostatniego dokładnego mycia pojazdu, tym trudniejsze staje się usunięcie osadu hamulcowego, który zapewne już się zintegrował z powierzchnią.

Mamy nadzieję, że czyszczenie felg w samochodzie przebiegnie ci szybko i przyjemnie. Trzymamy kciuki za doprowadzenie ich w łatwy sposób do stanu pierwotnego. Powodzenia podczas pielęgnacji auta!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt