Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 17.09.2023 · 0 komentarzy · 708 wyświetleń

Jakie auto elektryczne wybrać?

Testy samochód elektrycznych

Na portalu Elektromobilni.pl publikujemy testy aut elektrycznych z przysłowiowych różnych półek. Testujemy długo wyczekiwane premiery, jak również modele, które już od pewnego czasu są w sprzedaży. Naszym celem jest ocena deklarowanych osiągów wybranych modeli w różnych warunkach drogowych, komfortu i przyjemności z jazdy, a także bezpieczeństwa.

Ostatnio wzięliśmy pod lupę BMW iX1 xDrive 30. Dlaczego akurat ten model? Bawarska producent samochodów stara się mieć EV w każdym segmencie. W ostatnim czasie do średniej wielkości i4, dużego SUVa iX i flagowej limuzyny i7 dołączyło kolejne BMW. Testowane przez Elektromobilnych iX1. iX1 to najtańszy w gamie samochód elektryczny marki, a mimo to przyjemnie nas zaskoczył. Być może to właśnie samochód EV dla Ciebie? Sprawdź to zapoznając się z wynikami naszego testu.

Na co zwrócić uwagę wybierając samochód elektryczny?

Zmiana tradycyjnego napędu na napęd elektryczny wiąże się z koniecznością zmiany podejścia kierowcy do poruszania się po mieście i poza nim. Jeśli jesteś gotowy na tę zmianę, chcesz skorzystać z dofinansowania i przywilejów, jakie czekają na kierowców promujących elektromobilność w Polsce, pozostaje Ci tylko – lub aż – wybór odpowiedniego samochodu.

Jeszcze jakiś czas temu wybór modeli samochodów elektrycznych był bardzo ograniczony. Dzisiaj pojazdy zeroemisyjne znajdziemy w ofercie każdego liczącego się na rynku producenta, a ich wybór stale rośnie, podobnie jak deklarowane zasięgi.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego elektryka warto odpowiedzieć sobie na klika pytań, które pozwolą nam jasno określić nasze potrzeby i oczekiwania względem samochodu:

  1. Czy jeździmy głównie po mieście czy na co dzień pokonujemy dłuższe trasy?
  2. Czy wyjeżdżając w dłuższą trasę jesteśmy ją w stanie zaplanować tak, aby doładować baterię w samochodzie?
  3. Czy szukamy kompaktowego samochodu miejskiego? Wygodnego auta rodzinnego? A może luksusowej limuzyny?
  4. Czy chcemy skorzystać z dofinansowania z programu „Mój Elektryk”?
  5. Czy mamy możliwość ładowania samochodu w miejscu naszego zamieszkania?

Wybór samochodu z dofinansowaniem

Osoby prywatne i przedsiębiorcy mogą obecnie skorzystać z dofinansowania do zakupu samochodu elektrycznego. Ustawodawca przewiduje w tym zakresie pewne obostrzenia:

  • samochód musi być nowy i wcześniej na nikogo nierejestrowany,
  • w dacie zakupu/leasingu  przez beneficjenta programu samochód nie może mieć przebiegu wyższego niż 50 km,
  • koszt zakupu pojazdu nie może przekroczyć 225 000 zł (nie dotyczy osoby fizycznej posiadającej kartę dużej rodziny).

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani co do zakupu konkretnego modelu, w pierwszej kolejności z pewnością warto zapoznać się z ofertą pojazdów, które spełniają kryterium programu. W takiej sytuacji możemy liczyć na dofinansowanie w maksymalnej kwocie wynoszącej 18 750 zł lub 27 000 zł w przypadku, kiedy posiadamy kartę dużej rodziny.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt