Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 24.05.2017 · 0 komentarzy · 1106 wyświetleń

Nowy Ford Mustang - duża moc i ostra stylistyka

Co prawda nowy Ford Mustang jest dostępny na rynku od niedawna, jednak jego producent już wprowadził wersję po faceliftingu. Co prawda zmiany nie są bardzo rewolucyjne, ale jednak wprowadzono bardzo wiele ciekawych nowości.

Nowy Ford Mustang prezentuje się bardzo atrakcyjnie, wprowadzono także mocniejsze silniki.

Z oferty zniknęła jednostka napędowa V6 o pojemności 3,7 litrów. Jeśli chodzi o rynek polski to nie jest to istotna zmiana, ponieważ ta wersja silnikowa nie była oferowana na terenie naszego kraju. Warto jednak dodać, że firma Ford zdecydowała się na podrasowanie pozostałych jednostek napędowych stosowanych w nowym Fordzie Mustangu. Przykładowo silnik V8 przejdzie przebudowę, dzięki której jego moc sięgać będzie poziomu 421 koni mechanicznych przy zachowaniu odpowiednio niskiego poziomu spalania paliwa. Poprawki zostaną wprowadzone również w silniku EcoBoost o pojemności 2,3 litrów.

W ramach faceliftingu wprowadzono również zupełnie nową dwusprzęgłową skrzynię biegów z 10 przełożeniami. Konstrukcja tej skrzyni jest efektem współpracy Forda z General Motors. Skrzynia ta pozwala na bardzo szybkie zmiany biegów, a to z kolei pozwoli na niższe spalanie. Obie wersje silnikowe będą dostępne z tą automatyczną skrzynią biegów. Oczywiście z oferty nie zniknie skrzynia manualna z 6 przełożeniami.

Zmiana wyglądu nowego Mustanga

Zmiany zewnętrzne w Ford Mustang nie są rewolucyjne, jednak nowy Mustang będzie posiadał ostrzejszy wygląd dzięki nowym reflektorom LED z przodu i z tyłu. Dodatkowo zastosowane w nim będą bardziej agresywne zderzaki, wloty powietrza oraz maska poprowadzona o 20 mm niżej. Dodatkowo zastosowany będzie dyfuzor wykończony czernią oraz mały spojler w wersji GT.

Dzięki wzmocnionym amortyzatorom, poprawionemu układowi zawieszenia i precyzyjniej działającemu układowi kierowniczemu, Mustang będzie szybciej reagował na ruchy kierownicą oraz będzie bardziej dopasowany do agresywnego stylu jazdy.

Wnętrze nowego Forda Mustanga

Producenci pojazdu Ford zadbali o odświeżenie wnętrza, w którym zastosowano 12-calowy wyświetlacz zastępujący klasyczne zegary. Rozwiązanie to zastosowano między innymi w wirtualnym kokpicie Audi. Wskaźniki cyfrowe można ustawić w trzech różnych trybach działania. Wykończenie wnętrza będzie kojarzyć się z pojazdami klasy premium. Zastosowane będą materiały najwyższej jakości oraz najlepsze systemy bezpieczeństwa, wśród których znajdzie się system ochrony przed kolizją wykrywający pieszych oraz radar, który będzie mierzył dystans do pojazdu znajdującego się z przodu.

Kiedy nowy Mustang pojawi się na rynku?

Nowa wersja po faceliftingu ma się pojawić w Stanach Zjednoczonych po wakacjach. Zmotoryzowani klienci w Europie będą mieć do niego dostęp w okolicach zimy. Jeśli chodzi o cenę i dokładne parametry to poznamy je na krótko przed premierą.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt