Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 24.07.2023 · 0 komentarzy · 909 wyświetleń

Renowacja wnętrza zabytkowego auta – o tym musisz pamiętać!

Każdy miłośnik zabytkowej motoryzacji chce mieć w swoim garażu, chociażby jeden kultowy pojazd na żółtych tablicach rejestracyjnych. Spełnienie marzenia o zakupie takiego auta to dopiero pierwszy krok. Kolejne dotyczą renowacji i utrzymania zabytkowego pojazdu w perfekcyjnym stanie. Dowiedz się, jak powinna prawidłowo przebiegać renowacja zabytkowego auta i gdzie szukać oryginalnych części zamiennych.

Renowacja zabytkowego auta – od czego zacząć?

Jeśli masz już swoje wymarzone zabytkowe auto, możesz rozpocząć działania związane z jego odnowieniem. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań – stwórz plan renowacji wnętrza auta, a także naprawy technicznych podzespołów oraz blacharki. Dzięki temu wstępnie oszacujesz koszty i ustalisz, czy Twój domowy budżet pozwoli Ci tylko na odnowę wnętrza samochodu, czy może całego pojazdu.

Renowacja wnętrza auta i elementów zewnętrznych powinna przebiegać w następujący sposób:

  1. Ocena stanu technicznego podzespołów i elementów wyposażenia pojazdu.
  2. Demontaż uszkodzonych części i zakup nowych.
  3. Montaż nowego wyposażenia po oczyszczeniu wnętrza pojazdu.

Pamiętaj, że niektóre elementy można skutecznie odnowić na własną rękę lub w salonie autodetailingu dla antycznych aut. Wystarczy podstawowa wiedza, w jaki sposób odnowić fotele samochodu i tapicerkę, aby nadać klasykowi dawnego blasku. Więcej o renowacji wnętrza przeczytasz na stronie: https://garbus.pl/pl/n/48.

>Odnowa wnętrza samochodu z dawnych lat – krok po kroku

Podejmując się samodzielnej renowacji wnętrza auta, potrzebujesz przede wszystkim oryginalnych części zamiennych. Otóż nie wszystkie elementy wyposażenia wnętrza i dekory da się poddać renowacji. 

W takich sytuacjach konieczne jest złożenie zamówienia na nowe części do późniejszego montażu w trakcie renowacji wnętrza auta. W sklepie internetowym garbus.pl znajdziesz wszystkie niezbędne części, które pomogą Ci odnowić wnętrze samochodu, a także jego blacharkę.

Renowacja wnętrza auta krok po kroku wymaga zrealizowania kilku czynności:

  • kompleksowe oczyszczenie podłogi, foteli i tapicerki,
  • demontaż elementów, które da się wyciągnąć bez ryzyka uszkodzenia,
  • próba renowacji części wyposażenia wnętrza auta, które nadają się jeszcze do eksploatacji,
  • wymiana całkowicie zniszczonych elementów wyposażenia wnętrza na nowe.

Jeśli czujesz, że renowacja zabytkowego auta jest ponad Twoje możliwości, poproś o pomoc studio autodetailingu. W ten sposób zyskasz gwarancję, że renowacja zabytkowego auta zostanie przeprowadzona kompleksowo, a wynikiem będą naprawdę zadowalające efekty.

>Ile kosztuje renowacja wnętrza auta?

Choć oszacowanie całkowitych kosztów renowacji zabytkowego auta to podstawa w planowaniu tego typu prac – niestety nie da się wskazać co do złotówki, ile będą kosztować takie działania. 

Średnie ceny elementów kokpitu, nowych foteli do zabytkowego auta oraz podsufitki mogą sięgnąć nawet do kilku tysięcy złotych. Doliczając do tego roboczogodzinę specjalistów, może okazać się, że renowacja wnętrza auta pochłonie kwotę rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt