Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 30.04.2020 · 0 komentarzy · 743 wyświetleń

Samochód na biogaz w 2023 roku

W zespole 16 osób o średnim wieku zaledwie 26 lat chcą pokazać, że silniki spalinowe są jeszcze daleko - ale nadal mogą być przyjazne dla środowiska i mocne. W tym celu założyli startup Vision Automobiles Paris - w celu rywalizacji w samochodzie na biogaz w Le Mans 24 Hours w 2023 roku.

Silniki spalinowe mają przyszłość w sporcie motorowym

Organizator Le Mans ACO zarezerwował dodatkowe miejsce startowe dla odpowiednich innowacyjnych projektów. Ostatnio Frédéric Sausset jeździł w ramach tego przepisu „Garaż 56” w 2016 r., Chociaż amputowano mu  zarówno ręce, jak i nogi.

Pojazd będzie się nazywał Vision 1789, oparty na rewolucji francuskiej w 1789 roku. Planowany jest nie tylko samochód wyścigowy Le Mans, ale także wersja drogi z niego wywodzącej się.

Oczekuje się, że samochód z biogazem będzie prowadzony w Le Mans w 2023 roku

Francuski zespół chce wydobywać biopaliwo (biometan) z bioodpadów. Jest to technicznie złożone i dlatego mniej opłacalne niż benzyna lub olej napędowy. Gęstość mocy paliwa jest jednak wyższa. 15 procent więcej mocy można wygenerować z silnika o tej samej pojemności skokowej.
Vision Automobiles znalazł już znanych partnerów. Michelin dostarczy opony. Szybsze wyścigi budują podwozie. Francuska firma została założona przez dwóch techników z byłego zespołu wyścigowego Formuły 1 Ligier i współpracowała już z Mitsubishi i X-Raid w trakcie Rajdu Dakar w sporcie motorowym.
Matthieu Vaxivière i Jean-Loup Chatin są na pokładzie jako motory rozwoju - obaj już kilkakrotnie rywalizowali w Le Mans.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt