Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 27.02.2021 · 0 komentarzy · 4383 wyświetleń

Skorzystaj z jazdy próbnej przed zakupem samochodu

Kupując samochód z komisu, łatwo jest być pod wrażeniem oferowanych niskich cen. Przeglądając samochody ogłoszenia również możemy natknąć się na masę atrakcyjnych ofert. Chociaż możesz szukać idealnego samochodu, przed podjęciem decyzji musisz wziąć pod uwagę wiele innych rzeczy. Chociaż nie był w czołówce zakupów, nadal nauczył się wielu rzeczy o tym, jak produkty i pojazdy są sprzedawane i były w ten sposób wyceniane, a także jak były sprzedawane. Wiedza na temat sprzedaży samochodów i średnich przedziałów cenowych w różnych momentach może pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. W tym artykule podam kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszego sprzedawcy samochodów.

Zawsze sprawdzaj salon samochodowy. Przy zakupie pierwszego pojazdu, używanego lub nowego w salonie samochodowym, warto rozejrzeć się, przynajmniej na papierze, aby zorientować się, jakie były stawki i sprzedaż. Wiele salonów samochodowych ma strony internetowe, które dostarczają konsumentom informacji, w tym cen, historii i ocen lokalnych dealerów. Skorzystaj z nich, aby zawęzić listę potencjalnych dealerów. Chociaż nie wyeliminuje to żadnych opcji, da ci lepsze wyobrażenie o tym, co jest dostępne i miejmy nadzieję, co zmieści się w twoim budżecie.

Przed zaciągnięciem kredytu lub leasingu pojazdu zdecyduj, ile możesz zapłacić każdego miesiąca. Jest to czynnik finansowy, który rozważasz przy zakupie na koniec okresu leasingu. Jeśli chcesz mieć gotową zaliczkę na koniec okresu leasingu, powinieneś wpłacić więcej pieniędzy, aby zabezpieczyć umowę. Z drugiej strony, jeśli planujesz zakup pojazdu po okresie leasingu, prawdopodobnie powinieneś być skłonny do wpłacenia większej zaliczki. Ponadto zakup pojazdu pod koniec okresu leasingu będzie tańszy niż zakup nowego, ponieważ większość kosztów utrzymania leasingowanego pojazdu przypada na koniec okresu leasingu.

Po ustaleniu, jakiego przedziału cenowego szukasz pojazdu, możesz wykorzystać dolary, które zaoszczędziłeś na finansowaniu, na sprawdzenie finansowania dostępnego przez dealera. Przed podjęciem decyzji o zakupie weź pod uwagę stopę procentową, opłaty finansowe i cenę zakupu. Kiedy dowiesz się, jakie są opcje finansowania dealera, skorzystanie z kursu kupna może okazać się korzystne. Kurs kupna dealera oparty jest na procencie ceny pojazdu, więc jeśli znajdziesz dobrego dealera, możesz skończyć z niższym kursem kupna. Jednak niektórzy dealerzy mogą mieć wyższe stawki kupna tylko dla nazwy, co należy sprawdzić.

Wiele dealerów oferuje menedżerom finansowym, którzy przeprowadzą Cię przez proces zakupu. Może to być świetny sposób, aby dowiedzieć się, jakie będą Twoje oprocentowanie, miesięczne płatności i opłaty finansowe, zanim zaciągniesz pożyczkę. Możesz również dowiedzieć się, jaka będzie wstępnie zatwierdzona linia kredytowa przed podpisaniem umowy na linii przerywanej. Większość menedżerów finansowych oferuje wstępnie zatwierdzone finansowanie niektórych samochodów w oparciu o Twoją zdolność kredytową, ale ta opcja może się zmienić w zależności od obecnego finansowania. Twoja wstępnie zatwierdzona kwota może również opierać się na niższej wartości niż ta, którą pierwotnie oferował producent samochodów, aby uzyskać więcej negocjacji.

Pracując z salonem samochodowym, prawdopodobnie otrzymasz ofertę gotowego pojazdu. Jazda próbna pojazdem daje możliwość poznania wszystkich funkcji i przekonania się, jak się czują w Twoich rękach. Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu samochodów, jest to doskonała okazja, aby wypróbować różne modele i znaleźć ten, który najbardziej Ci się podoba. Może to być szczególnie przydatne, jeśli chcesz dostosować lub spersonalizować swój pojazd, ponieważ będziesz mógł wypróbować wiele funkcji przed zakupem. Producenci samochodów oferują za pośrednictwem dealerów opcję finansowania pojazdów do jazdy próbnej, więc warto również zapoznać się z tą opcją.

Niektórzy kupujący popełniają błąd, wybierając dealera oferującego niższą cenę jako sposób na sfinansowanie swoich nowych samochodów. Chociaż może się to wydawać dobrym pomysłem, należy pamiętać, że sprzedawca doliczy opłatę docelową do płatności. Opłata ta różni się w zależności od lokalizacji, ale może się okazać, że jeśli wybierzesz dealera z niską ceną, zapłacisz więcej niż kurs. Ta opłata za miejsce docelowe może szybko dodać setki dolarów do całkowitej płatności za samochód, zwłaszcza jeśli nie możesz spłacić całości salda w momencie zakupu. Lepszym podejściem jest znalezienie sprzedawcy oferującego najniższe ceny, a następnie wynegocjowanie opcji finansowania obejmującej opłatę za miejsce docelowe.

Może być kuszące, aby po prostu wejść do nowego biura sprzedaży samochodów i zapytać o cenę, ale w rzeczywistości dobrze jest wcześniej zadać pytania sprzedawcy. Dowiedz się, jakie rodzaje płatności sprzedawca jest skłonny zaakceptować, na przykład ratalne lub 30-dniowe finansowanie. Zapytaj również o wszelkie dodatkowe opłaty, które mogą być związane z zakupem, a następnie porównaj te opłaty z reklamowaną ceną pojazdu. Pamiętaj, że podczas testowania samochodu możesz go zawsze zwrócić, jeśli nie odpowiada Ci on lub jeśli nie czujesz się komfortowo z instrukcjami sprzedawcy.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt