Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 31.03.2023 · 0 komentarzy · 495 wyświetleń

Wynajem samochodu dla osoby fizycznej – wyjaśniamy, na czym to polega

Jeśli od pewnego czasu zastanawiasz się nad zakupem nowego samochodu, to prawdopodobnie zdarzyło Ci się natknąć na różne oferty finansowania. Poza standardowym kredytem samochodowym (w tym balonowym i 50/50) dostępny jest wynajem długoterminowy. To coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Na czym ono dokładnie polega? Czy wynajem samochodu dla osoby fizycznej to rzeczywiście dobra alternatywa dla kredytu? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy nie ma wiele wspólnego z klasycznym wypożyczeniem auta. To forma leasingu, ale dostępnego dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Idea jest prosta: po zawarciu umowy (na okres minimum 24 miesięcy), najemca może swobodnie korzystać z użyczonego mu samochodu, stosując się jedynie do zasad ustalonych z właścicielem pojazdu – najczęściej dealerem danej marki. Użytkownik powinien standardowo dbać o samochód i przestrzegać limitu przebiegu, wynoszącego od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów rocznie.

Korzystanie z samochodu wymaga wnoszenia comiesięcznej opłaty, nazywanej abonamentem. Zwykle nie ma natomiast wpłaty początkowej, dzięki czemu wynajem jest dużo łatwiej dostępny niż kredyt samochodowy.

Wysokość abonamentu

Kwota miesięcznego abonamentu jest uzależniona od wielu czynników, przede wszystkim od klasy pojazdu, wersji silnikowej i wyposażenia, a tym samym od jego ceny początkowej. Najważniejsza jest natomiast prognozowana utrata wartości pojazdu – to ją, de facto, spłaca najemca.

Dzięki temu miesięczny abonament praktycznie zawsze jest niższy w porównaniu z ratą kredytu obliczoną dla identycznego samochodu.

Co po zakończeniu umowy?

Ideą wynajmu długoterminowego jest użytkowanie samochodu bez konieczności jego zakupu – dzięki temu jest to propozycja dostępna również dla osób, które nie dysponują wystarczającymi środkami lub nie chcą naruszać swoich oszczędności.

Po zakończeniu umowy możesz po prostu zwrócić samochód, wykupić go po cenie rynkowej lub – to najczęściej wybierane rozwiązanie – przesiąść się do nowego w ramach kolejnej umowy wynajmu.

Wynajem samochodu dla osoby fizycznej – komu to może się opłacić?

Wynajem długoterminowy jest ciekawym wyborem dla osób fizycznych, które:

  • Nie mają środków na zakup samochodu za gotówkę czy wkład własny do kredytu;
  • Nie czują potrzeby posiadania samochodu na własność;
  • Nie chcą się zajmować obsługą pojazdu (wszystko załatwia wynajmujący, włącznie z serwisowaniem samochodu i wykupieniem ubezpieczenia);
  • Nie planują wykupu samochodu po zakończeniu umowy;

Sprawdź atrakcyjne oferty wynajmu długoterminowego pojazdów

Zaletą wynajmu długoterminowego jest również to, że wszystkie formalności można dziś załatwić online. Wystarczy wejść na iBemo – platformę internetową, na której znajdziesz konkretne oferty wynajmu prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Mazda, Volvo, Hyundai, Mercedes-Benz, Peugeot czy Citroen).

Wybraną ofertę skonfigurujesz samodzielnie, a gotową umowę możesz zawrzeć bez wychodzenia z domu, odbierając samochód w jednym z kilkunastu salonów w Polsce.

Więcej o wynajmie długoterminowym dla osób fizycznych, który może być realną alternatywą dla kredytu samochodowego, przeczytasz w artykule na stronie ibemo.pl/wynajem-samochodu-dla-osob-prywatnych-swietna-alternatywa-dla-kredytu.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt