Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 31.10.2023 · 0 komentarzy · 1035 wyświetleń

Wynajem średnioterminowy auta - co oznacza i jakie są koszty?

Na czym polega wynajem średnioterminowy? Na jaki czas można wypożyczyć samochód?

Wynajem średnioterminowy to usługa, która pozwala na korzystanie z wypożyczonego pojazdu przez okres od 1 miesiąca do 1 roku. Jeśli chcemy wynająć auto na okres krótszy niż 30 dni, powinniśmy skorzystać z wynajmu krótkoterminowego, w ramach którego możemy użytkować pojazd od 1 do 30 dni. Jeśli natomiast potrzebujemy samochodu na okres dłuższy niż rok, usługą stworzoną z myślą o naszych potrzebach będzie wynajem długoterminowy, który pozwala korzystać z wypożyczonego pojazdu przez nawet 3 lata!

Wynajem średnioterminowy to usługa wprost stworzona dla osób, które potrzebują wypożyczyć pojazd na dłuższy czas niż miesiąc. Mogą z niej korzystać zarówno osoby prywatne, które chcą mieć do osobistej dyspozycji pojazd, jak i firmy, mające w danym okresie czasu wzmożone zapotrzebowanie na samochody. Wynajem średnioterminowy posiada wszystkie zalety wynajmu krótko- i długoterminowego, różniąc się od nich przede wszystkim długością obowiązywania umowy i wysokością związanych z nią opłat.

Kiedy warto skorzystać z wynajmu średnioterminowego? Przykładowe sytuacje

Wynajem średnioterminowy to usługa, która z roku na rok zyskuje na popularności. Chętnie korzystają z niej osoby, które z różnych powodów nie planują w najbliższym czasie korzystać z własnego samochodu, nie chcą go kupować lub nie mogą się zdecydować, jaką markę, model i specyfikację auta wybrać. Wynajem średnioterminowy pozwala wypożyczyć auto o takich samych lub zbliżonych parametrach, korzystać z niego w codziennym życiu i sprawdzić, czy pojazd spełnia ich oczekiwania. 

Wypożyczenie samochodu w ramach wynajmu średnioterminowego to strzał w dziesiątkę także dla osób, które chętnie zmieniają samochody, lubią nowinki motoryzacyjne i nie chcą na stałe przywiązywać się do jego pojazdu. Usługa ta pozwala im testować wybrany model od jednego miesiąca do nawet roku czasu, nacieszyć się jego funkcjonalnością, a kiedy już im się znudzi… przesiąść się na inny, nowy pojazd również wybrany w ramach wynajmu średnioterminowego.

Wreszcie, wynajem średnioterminowy to doskonała opcja dla firm. Pozwala im niewielkim kosztem rozbudować swoją flotę samochodową o nowe pojazdy o pożądanych parametrach i korzystać z nich w tych okresach w roku, kiedy jest więcej pracy. To rozwiązanie znacznie szybsze, bardziej elastyczne i ekonomiczne od zakupu własnego pojazdu czy leasingu.

Dlaczego warto wynająć auto na średni termin? Jakie korzyści się z tym wiążą?

Wynajem średnioterminowy to doskonała alternatywa dla innych form finansowania samochodu. Świetnie sprawdzi się dla osób i firm, które potrzebują auta jedynie okresowo. Wśród atutów wynajmu średnioterminowego warto wymienić m. in. brak długoterminowego zobowiązania finansowego (umowa trwa maksymalnie 12 miesięcy) i obowiązku wykupu pojazdu po jej zakończeniu, co ma miejsce np. w przypadku leasingu, elastyczny charakter usługi, który pozwala wypożyczyć auto właściwie z dnia na dzień, szeroki i zróżnicowany wybór nowych, świetnie wyposażonych pojazdów, a także pełne wsparcie ze strony wypożyczalni w trakcie ich użytkowania.

Nie bez znaczenia są także same koszty. To, ile kosztuje wynajem średnioterminowy, zależy od kilku czynników – m. in. od klasy pojazdu i modelu auta, czasu obowiązywania umowy oraz indywidualnych ustaleń z wypożyczalnią. Warto jednak mieć świadomość, że w przypadku wynajmu średnioterminowego naszym jedynym, związanym z tą usługą wydatkiem, będzie ustalona z góry opłata, która pozostaje niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy. 

W koszt wypożyczenia auta w ramach wynajmu średnioterminowy wliczona jest nie tylko sama opłata za użyczenie pojazdu, lecz także szereg innych wydatków, które ponieślibyśmy, korzystając np. z własnego samochodu, auta w leasingu czy pojazdu pożyczonego od osoby znajomej. Są to m. in. ubezpieczenie, koszty napraw i przeglądów technicznych, assistance, wymiana opon i inne. Wiedza z góry, ile będzie kosztowało nas użytkowanie pojazdu, to jedna z kluczowych korzyści wynajmu samochodu.  

Partner artykułu: 

Interfleet - wynajem aut

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt