Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 24.02.2023 · 0 komentarzy · 414 wyświetleń

Zabudowy busów - co należy wiedzieć?

Wprawdzie dla laików, temat zabudowy busów nie jest może dość popularny, jednak w branży transportu samochodowego, ma to zastosowanie od wielu lat. Odpowiednio wykorzystana powierzchnia pojazdu pozwoli Ci bowiem nie tylko zagwarantować bezpieczeństwo przewożonych ładunków, ale także zaoszczędzić sporo pieniędzy. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak wykonać zabudowę auta i jakie da Ci to korzyści.

Do czego służy zabudowanie samochodu dostawczego?

Zabudowy busów bądź innych samochodów można przyrównać do szafy. Nawet największa, pozornie pakowna, nie będzie dobrze spełniała swojej roli bez odpowiedniego zagospodarowania. Pierwsza funkcja zabudowywania aut to zatem przemyślana organizacja powierzchni. Urządzając wnętrze busa, mamy pewność, że wykorzystujemy maksymalnie jego pojemność. Jest to istotne, gdy przykładowo prowadzisz firmę dostawczą nie posiadając większej ilości pojazdów. 

Czy zabudowy busów pozwolą mi oszczędzić pieniądze?

Prosta kalkulacja pozwala wysnuć wniosek, że mając więcej miejsca w busie, możesz wysłać pracownika np. tylko w jeden kurs dostarczenia towaru. Mając niezabudowany samochód zapewne konieczne będzie więcej delegacji. Co zyskujemy mając zabudowy busów? Z pewnością oszczędność paliwa, eksploatacji samochodu, a także czasu pracownika. Jak wszyscy wiemy, w prowadzeniu biznesu, aspekt ekonomiczny odgrywa istotną rolę. Warto zatem odpowiednio przystosować swoje zasoby i nauczyć się na tym oszczędzać przez wiele lat.

Czy zabudowy busów zabezpieczają towar przed uszkodzeniem?

Zabudowy busów bądź innych samochodów dostawczych pozwolą dowieźć towar w sposób bezpieczny i nie narażać je na uszkodzenia. Jest to najbardziej istotne, jeśli przewozisz przykładowo szklane produkty. Po pierwsze muszą one być odpowiednio zabezpieczone - zarówno ich opakowanie, jak i fakt, aby nie przemieszczały się one w aucie. Niestety bez prawidłowego przewożenia jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia, bądź całkowitego zniszczenia produktów. Zabudowy busów dają zatem gwarancję dostarczenia ładunku w jednym kawałku.

Z jakich materiałów wykonuje się zabudowy busów?

Profesjonalne firmy w dziedzinie zabudowy busów wykorzystują do tego przedsięwzięcia różnego typu materiały. Najczęściej wykorzystuje się sklejkę drewnianą, elementy plastiku, a także metalu. Na podłogę polecana jest sklejka o grubości 9/12 mm. Musi ona być mocna i wytrzymała. Natomiast na boki rekomendowana przez profesjonalistów jest sklejka o grubości 6,5 mm.

Jakie elementy samochodu mają znaczenie w zabudowie?

Najbardziej istotna część w zabudowie aut dostawczych to bez wątpienia podłoga. Odpowiednio położona sklejka pozwoli zabezpieczyć przewożone towary. Przykleja się ją klejem do szyb. Kolejny ważny aspekt to listwy progowe (najlepiej, gdyby były wykonane z aluminium). Są one łączone z płytą podłogową nieopodal drzwi bocznych i tylnych. W ten sposób, płyty nie mogą się rozwarstwić. Wpływa to także na zabezpieczenie podłogi przed zniszczeniem, gdy przewożone przez nas towary są ciężkie.

Istotny aspekt w zabudowie busów to także boki samochodu. Zabezpiecza się je poprzez sklejki mocowane od podłogi do sufitu za pomocą śrub. Na ich łączeniu należy przymocować listwy maskujące (najczęściej używa się aluminiowych). Jeśli chodzi o nadkola, to szczególnie ważne jest, aby je dobrze zabezpieczyć cienką blachą (ta część samochodu często ulega zniszczeniom). Listwa do mocowania ładunku jest natomiast odpowiedzialna za to, aby transportowany towar nie przemieszczał się podczas jazdy. 

Jak zrobić zabudowę samochodu dostawczego?

Z poprzedniego akapitu wiesz już zatem, jak w teorii zrobić zabudowę samochodu. Do Twojej oceny pozostawiamy, czy jest to do zrobienia przez Ciebie samodzielnie. Jeśli jednak widzisz w tym trudności, rozważ zamówienie wykonania zabudowy busów w firmie zajmującej się tym zagadnieniem na co dzień. Profesjonaliści zbadają potrzeby Twojej działalności i dostosują Twój samochód. W efekcie prowadzona przez Ciebie działalność gospodarcza stanie się bardziej efektywna, a na pewno zaoszczędzisz koszty paliwa i eksploatacji pojazdu.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt