Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

MG MGB

mg mgb

Samochód osobowy marki MG MGB to nic innego jak pojazd zaliczany do segmentu aut sportowych. Oznacza to, że auto tego rodzaju posiadało bardzo dobre osiągi, jak na czasy w których było produkowane i mogło z powodzeniem konkurować z samochodami wyczynowymi biorącymi udział w wyścigach samochodowych. Opisywany pojazd posiadał ograniczoną ilość miejsca (dla 2 osób, ewentualnie dostępne były wersje 2+2) i w związku z tym nie było to auto rodzinne. Model ten został zaprojektowany z myślą o osobach, którym bardzo zależało na wysokiej jakości samochodzie, który pozwalał na pokonywanie nawet bardzo dalekich dystansów w krótkim czasie. Auto było zaprojektowane z myślą o ludziach, którym zależy na możliwości agresywnej, sportowej jazdy.


Prezentowany samochód MG MGB był produkowany w latach 1962-1980, więc aktualnie jest to model będący obiektem zainteresowania ludzi zajmujących się kolekcjonowaniem pojazdów zabytkowych. Jak na tamte czasy auto posiadało ciekawe wyposażenie, dzięki któremu jazda była wygodna i bezpieczna oraz solidną konstrukcję, która sprawiała, że samochód był odporny na przeciążenia generowane w związku z jazdą z dużą prędkością.


Bardzo ważną cechą MG MGB była niska masa własna, dzięki której stosunkowo mały silnik zapewniał dobre osiągi. W prezentowanym modelu niezależnie od jego wersji stosowano silniki o pojemności 1.8 litra, które generowały moc na poziomie 95 koni mechanicznych przy 5400 obrotach na minutę. Samochód taki rozpędzał się do 100 km/h w czasie 11 sekund. W późniejszych latach dokonano modernizacji jednostek napędowych, dzięki której pojazd spełniał normy emisji spalin.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu mg mgb?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam MG MGB jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie MG MGB. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt