Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

osobowe - cena od 28900 do 28900

Jaka jest historia marki pontiac catalina?

Pontiac Catalina to samochód osobowy zaliczany do grona aut klasy premium. W związku z tym opisywane auto charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, w którym istnieje możliwość przewożenia kilku osób. Auto takie zapewniało komfortowe i bezpieczne warunki podróży. Dlatego właśnie opisywane auto było produkowane z myślą o osobach zainteresowanych posiadaniem bardzo komfortowego pojazdu rodzinnego zapewniającego odpowiednie warunki jazdy na krótkich, a także długich dystansach. Samochód był przeznaczony przede wszystkim dla bogatszych użytkowników, którym zależało na aucie z wyposażeniem zbliżonym do luksusowego.


Opisywany samochód Pontiac Catalina był produkowany w latach 1950-1981. Przez cały ten okres produkowano pięć generacji tego modelu. Samochód taki przechodził liczne modernizacje, dzięki którym pojazd był stale dopasowywany do rygorystycznych oczekiwań użytkowników, a także do zwiększających się standardów obowiązujących na rynku motoryzacyjnym. Auto posiadało liczne elementy wyposażenia odpowiadające za zapewnianie komfortu oraz bezpieczeństwa.


Ostatnia, piąta generacja prezentowanego modelu Pontiac Catalina była produkowana w latach 1977-1981. Był to samochód produkowany jako 2-drzwiowe coupe, 4-drzwiowy sedan lub 4-drzwiowe kombi. Bardzo ważnym atutem tej wersji była szeroka oferta silnikowa obejmująca liczne jednostki napędowe o pojemności w zakresie 3.8-6.6 litra. Takie silniki zapewniały bardzo dobrą moc oraz generowały wysokie przyspieszenie, a także wysoką prędkość maksymalną. Dzięki temu oprócz komfortu i bezpieczeństwa oferowały odpowiednio wysoką dynamikę jazdy.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu pontiac catalina?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Pontiac Catalina jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Pontiac Catalina. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pontiac Catalina
Ocena marki: 4.8136 na 5 W oparciu o 136 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt