Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

osobowe - cena od 38000 do 38000

Jaka jest historia marki pontiac firebird?

Samochód osobowy istniejący na rynku pod nazwą Pontiac Firebird to auto o charakterze sportowym. Model ten charakteryzował się mniejszym rozmiarem, więc jego użytkowanie jako samochód rodzinny nie było zbyt praktyczne ze względu na ograniczoną przestrzeń wewnętrzną. Opisywane auto zapewniało bardzo dobre osiągi, dzięki którym możliwa była dynamiczna jazda zbliżona do stylu sportowego. Samochód ten został wyprodukowany głównie z myślą o osobach, którym zależało na posiadaniu szybkiego pojazdu oferującego bardzo dobre przyspieszenie i inne osiągi.


Pierwsza generacja opisywanego modelu Pontiac Firebird była produkowana w latach 1967-1969. Auto tego rodzaju dostępne było w wersji 2-drzwiowego coupe oraz 2-drzwiowego kabrioletu. Model ten charakteryzował się estetycznym wyglądem oraz wzmocnioną konstrukcją, która była odporna na przeciążenia generowane w czasie jazdy z dużą prędkością. W prezentowanej wersji stosowano silniki o pojemności 3.8-6.6 litra, dzięki którym możliwe było bezproblemowe i szybkie osiąganie bardzo dobrych osiągów.


Druga generacja prezentowanego samochodu znanego jako Pontiac Firebird była produkowana w latach 1970-1984. Było to 2-drzwiowe coupe z napędem na tylną oś. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to w samochodzie tym stosowano silniki o pojemności 3.8-7.5 litra. Ze względu na swoją dużą pojemność, prezentowane jednostki napędowe były bardzo paliwożerne. W zamian za to zapewniały możliwość szybkiej i agresywnej jazdy charakterystycznej dla stylu sportowego. Jednocześnie pojazd zapewniał wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu pontiac firebird?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Pontiac Firebird jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Pontiac Firebird. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pontiac Firebird
Ocena marki: 4.8136 na 5 W oparciu o 136 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt