Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Skoda 100

skoda 100

Skoda 100 to samochód osobowy zaliczany do grupy pojazdów o charakterze kompaktowym. Auto tego typu charakteryzowało się małym rozmiarem oraz zapewniało możliwość przewożenia 4 osób. W związku z tym model ten mógł być użytkowany jako auto rodzinne na dalsze wypady, pod warunkiem, że korzystały z niego mniejsze rodziny. O wiele częściej auto było użytkowane na krótszych dystansach, jako środek transportu do pracy, miasta, itp. Model ten produkowano w latach 1969-1977, więc dzisiaj jest to pojazd kupowany przez miłośników samochodów o charakterze zabytkowym, klasycznym.


Opisywane auto Skoda 100 posiadało podstawowe wyposażenie charakterystyczne dla samochodów kompaktowych. Nie było ono bardzo bogate, ale mimo to zapewniało odpowiedni poziom wygody oraz bezpieczeństwa jazdy. Dzięki temu samochód nie był również bardzo drogi i mogło sobie na niego pozwolić szersze grono odbiorców. Małe rozmiary zapewniały również odpowiedni poziom zwrotności oraz ułatwiały wykonywanie wielu manewrów w ciasnych przestrzeniach, a także w zatłoczonych, dużych miastach.


Opisywany pojazd Skoda 100 był dostępny jako 4-drzwiowy sedan posiadający napęd na tylne koła. W prezentowanym aucie za przenoszenie mocy na tylne koła odpowiadała 4-biegowa przekładnia manualna. Auto posiadało zbiornik o pojemności 32 litrów. W modelu tym zastosowano jednostki napędowe o pojemności 1.0 oraz 1.1 litra, które zapewniały moc na poziomie 40-52 koni mechanicznych. Były one bardzo oszczędne, ale dzięki stosunkowo niskiej masie własnej auta zapewniały odpowiedni (jak na tamte czasy) poziom dynamiki pojazdu.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu skoda 100?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Skoda 100 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Skoda 100. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt