Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

osobowe - cena od 990 do 12900

Jaka jest historia marki opel corsa?

Opel Corsa to samochód osobowy segmentu B. Innymi słowy jest to auto subkompaktowe, które umożliwia przewożenie maksymalnie 5 osób. Użytkowanie takiego pojazdu jako auta rodzinnego na dalsze trasy jest jednak niepraktyczne i może być niewygodne szczególnie dla osób siedzących z tyłu. W związku z tym głównym przeznaczeniem prezentowanego modelu pojazdu osobowego jest jego wykorzystanie w ruchu miejskim. Został on wyprodukowany z myślą o osobach poszukujących niedużego i taniego w eksploatacji samochodu, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie sobie transportu do pracy, szkoły lub w inne miejsce na krótkiej trasie.


Opisywany pojazd Opel Corsa jest produkowany od 1982 roku i przez ten czas powstało bardzo wiele wersji tego modelu. Różnią się one od siebie wyglądem zewnętrznym, zastosowanym wyposażeniem, jednostkami napędowymi oraz technologiami i akcesoriami. Dzięki temu każda nowa wersja spełnia normy jakościowe oraz oczekiwania użytkowników pod względem komfortu, a także poziomu bezpieczeństwa jazdy.


Aktualnie od 2014 roku produkowana jest najnowsza generacja auta Opel Corsa znana pod nazwą Opel Corsa E. Jest to samochód produkowany jako 3 lub 5-drzwiowy hatchback wyposażony w system stabilizacji toru jazdy, poduszki powietrzne, elektryczne szyby przednie, system pomagający w ruszaniu pod górę oraz w wiele innych elementów zapewniających wygodną i bezpieczną jazdę. Model ten posiada napęd na przednią oś, na którą moc jest przenoszona przez 5 i 6-biegowe skrzynie manualne, 5-biegowe skrzynie półautomatyczne oraz 6-biegowe skrzynie automatyczne. Silniki 1.0-1.4 litra zapewniają moc na poziomie 75-140 koni mechanicznych. Są one oszczędne, ale auto i tak jest dynamiczne dzięki temu, że charakteryzuje się niską masą własną.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu opel corsa?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Opel Corsa jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Opel Corsa. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Opel Corsa
Ocena marki: 4.8130 na 5 W oparciu o 130 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt