Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

osobowe - cena od 9999 do 12999

Jaka jest historia marki opel tigra?

Opel Tigra to samochód osobowy zaliczany do grona aut segmentu B. Jest to więc tak zwany pojazd o charakterze subkompaktowym, czyli jest to auto większe od klasycznych pojazdów miejskich, ale jednocześnie jest za małe jak na samochód klasy kompaktowej. Głównym przeznaczeniem prezentowanego modelu jest wykorzystywanie go w ruchu miejskim. Jest to samochód dostępny w wersji dla 2 lub 4 osób, więc nie może on być użytkowany jako auto o charakterze rodzinnym. Został on wyprodukowany głównie z myślą o osobach, którym zależy na posiadaniu dynamicznego, zwrotnego i taniego w eksploatacji samochodu przeznaczonego do użytkowania w ruchu miejskim.


Pierwsza generacja Opel Tigra prezentowanego modelu była produkowana w latach 1994-2000. Wersja ta powstała na bazie Opla Corsy B. Było to 2-drzwiowe coupe z napędem na przednią oś, na którą moc była przenoszona przez manualną skrzynię biegów. Opisywane auto to model posiadający niską masę własną. Dzięki temu poziom spalania paliwa był niski, ale jednocześnie zachowano wysoki poziom dynamiki pomimo zastosowania silników o pojemności 1.4 oraz 1.6 litra o mocy 90 oraz 106 koni mechanicznych.


Opel Tigra Twin Top to model, który był produkowany w latach 2004-2009. Auto posiadało składany dach metalowy. Prezentowany pojazd był dostępny w wersji dla dwóch osób. Było to typowe auto miejskie posiadające napęd na przednie koła. W modelu tym zastosowano oszczędne silniki 1.3 diesel oraz 1.4 i 1.8 (benzyna). Dzięki niskiej masie własnej pojazd był dynamiczny pomimo takich małych jednostek napędowych.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu opel tigra?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Opel Tigra jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Opel Tigra. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Opel Tigra
Ocena marki: 4.8130 na 5 W oparciu o 130 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt