Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

chevrolet spark

Jaka jest historia marki chevrolet spark?

Samochód znany jako Chevrolet Spark to nic innego jak auto miejskie. Charakteryzuje się ono małymi rozmiarami, dzięki którym zapewnia bardzo dobrą zwrotność. Małe rozmiary ułatwiają parkowanie w ciasnych miejscach oraz wykonywanie wielu innych manewrów charakterystycznych dla jazdy po mieście. Prezentowany samochód oczywiście może być wykorzystywany na trasach jako pojazd zapewniający transport dla 4-5 osób, ale jego głównym przeznaczeniem są krótkie, miejskie dystanse związane z dojazdami do miasta, szkoły, pracy, itp. Jest to świetne rozwiązanie dla osób szukających małego i taniego w utrzymaniu pojazdu miejskiego.


Dotychczas powstały 4 generacje opisywanego modelu. Pierwsza z nich była produkowana w latach 1999-2005. Samochód ten jest znany w Polsce pod inną nazwą, a mianowicie Daewoo Matiz. Był to 5-drzwiowy hatchback z napędem na przednią oś. Dysponował on silnikami o pojemności 0.8 oraz 1.0 litra oraz mocy 52 i 64 koni mechanicznych. Mimo to auto było bardzo dynamiczne ze względu na swoją niską masę.


Chevrolet Spark drugiej generacji był produkowany w latach 2005-2009. Zmiany obejmowały głównie wygląd zewnętrzny. Nadal był to pojazd z przednim napędem, na który moc była przenoszona przez 5-biegową skrzynię manualną lub 4-biegowy automat. Tak jak w przypadku poprzedniej generacji, wersja ta posiadała silniki 0.8 oraz 1.0 litra (52 i 64 KM).


Chevrolet Spark trzeciej generacji produkowano od 2009 do 2015 roku. Samochód ten dysponuje napędem na przód oraz posiada takie same skrzynie biegów, jak w generacji poprzedniej. Zdecydowano jednak na wykorzystanie większych i mocniejszych silników o pojemności 1.0 (68 KM) oraz 1.2 (81 KM).


Czwarta wersja Sparka powstała w 2015 roku. Jeśli chodzi o napęd i skrzynie biegów to nie uległy one zmianie. Główne zmiany dotyczą wyglądu oraz jednostek napędowych. Dostępny jest bowiem jeden silnik o pojemności 1.0 litra oraz mocy 75 koni mechanicznych.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu chevrolet spark?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Chevrolet Spark jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Chevrolet Spark
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@PoSamochod.pl

Kontakt