Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Peugeot 106

peugeot 106

Peugeot 106 to samochód osobowy zaliczany do grona pojazdów miejskich, czyli wchodzących w skład tak zwanego segmentu A. Cechą charakterystyczną tego pojazdu był jego mały rozmiar. W związku z ograniczonym wnętrzem, korzystanie z opisywanego modelu jak z samochodu rodzinnego było niepraktyczne. W związku z tym prezentowane auto nadawało się przede wszystkim do użytkowania w warunkach miejskich, a także na krótkich dystansach. Pojazd wyprodukowano z myślą o ludziach szukających dynamicznego i niedrogiego samochodu zapewniającego transport do miasta, szkoły oraz w inne miejsca.


Prezentowany samochód Peugeot 106 był produkowany w latach 1991-2003. Bardzo istotną cechą tego miejskiego samochodu była jego niska masa własna, dzięki której opisywany samochód mógł być wyposażony w małe oraz bardzo oszczędne jednostki napędowe, a i tak nie tracił swojej dynamiki. W 1996 roku przeprowadzono modernizację obejmującą głównie zmiany w jednostkach napędowych. Od 1995 roku dostępna była również bardzo ekonomiczna i ekologiczna wersja elektryczna tego auta.


Prezentowany pojazd Peugeot 106, tak jak większość aut miejskich dysponował napędem na przednie koła. Moc była na nie przenoszona przy pomocy 4 lub 5-biegowej skrzyni biegów w wersji manualnej. Był to 3 lub 5-drzwiowy hatchback wyposażony w silniki benzynowe o pojemności 1.0-1.6 litra o mocy 45-103 koni mechanicznych. Silniki diesla o pojemności 1.4 i 1.5 litra generowały moc 50, a także 58 koni mechanicznych, a silnik elektryczny zapewniał moc 27 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu peugeot 106?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Peugeot 106 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Peugeot 106. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt