Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Peugeot 205

peugeot 205

Peugeot 205 to samochód osobowy zaliczany do grona małych aut segmentu B. Nie był to więc pojazd o typowych rozmiarach auta miejskiego tylko było to auto stanowiące klasę pośrednią pomiędzy samochodami miejskimi, a kompaktowymi. Opisywany samochód pozwalał na przewożenie 4 lub 5 osób, jednak wyższy komfort był zapewniany gdy pojazd nie był obłożony w pełni. Oznacza to, że prezentowane auto nie posiadało charakteru rodzinnego. Był to pojazd miejski przeznaczony głównie na krótsze dystanse. Stworzono go z myślą o osobach zainteresowanych posiadaniem środka transportu zapewniającego dojazd do pracy, szkoły, itp.


Prezentowany pojazd Peugeot 205 był produkowany w latach 1983-1998 jako 3 lub 5-drzwiowy hatchback albo jako 2-drzwiowy kabriolet. Model ten charakteryzował się wysoką jakością wykonania oraz małym rozmiarem, dzięki któremu zapewniał on odpowiednio wysoki poziom zwrotności i dynamiki. Pojazd posiadał ekonomiczne jednostki napędowe, które pomimo swojej małej pojemności nie sprawiały, ze auto było za wolne. Było to możliwe dzięki masie pojazdu na poziomie 720 kilogramów.


Prezentowany samochód Peugeot 205 był autem posiadającym napęd na przednią oś. Moc silnika była na nią przenoszona przy pomocy 4 i 5-biegowych skrzyń manualnych lub 4-biegowych przekładni automatycznych. Silniki 1.4-1.9 litra generowały moc na poziomie 80-450 koni mechanicznych. Mniejsze jednostki napędowe zapewniały większą oszczędność paliwa, a większe silniki pozwalały na generowanie bardzo dobrych osiągów, które były idealne dla samochodów miejskich (przyspieszenie, itp.).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu peugeot 205?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Peugeot 205 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Peugeot 205. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt