Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

osobowe - cena od 90900 do 169500

Jaka jest historia marki volkswagen caravelle?

Volkswagen Caravelle to duży samochód osobowy zaliczany do segmentu pojazdów typu van. Auto takie było przystosowane do przewożenia maksymalnie 9 osób. W związku z tym model spełniał nie tylko zadania pojazdu rodzinnego, ale przede wszystkim był użytkowany przez firmy specjalizujące się w transporcie pasażerskim na krótkich oraz długich dystansach. Nic więc dziwnego w tym, że samochód ten został wyprodukowany głównie z myślą o użytkownikach komercyjnych, chociaż zdarzają się również przypadki używania tego auta przez osoby prywatne.


Prezentowane auto Volkswagen Caravelle było produkowane w okresie od 1983 do 1992 roku. Bardzo ważną cechą charakterystyczną tego modelu był fakt, że posiadał on wzmocnioną konstrukcję, dzięki której ciężar 9 osób oraz ich bagaży nie stanowił dla niego żadnych problemów. W porównaniu ze swoją wersją dostawczą (T3) opisywane auto posiadało o wiele bogatsze wyposażenie, dzięki któremu kierowca, a także pasażerowie mogli liczyć na bardzo dobre warunki jazdy zapewniające najwyższy poziom komfortu, a także bezpieczeństwa.


Opisywany model samochodu Volkswagen Caravelle był wyposażony w napęd na tylne koła, na które moc silnika była przenoszona przy pomocy 4 lub 5-biegowej skrzyni manualnej, ale dostępne były również przekładnie automatyczne posiadające 3 przełożenia. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to dostępne były silniki o pojemności w zakresie 1.6-2.1 litra, których moc sięgała poziomu 50-112 koni mechanicznych. Zapewniały one bezproblemowy i wydajny transport sporej liczby osób oraz ich bagaży.

Czy na portalu PoSamochod mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu volkswagen caravelle?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Volkswagen Caravelle jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Volkswagen Caravelle. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Volkswagen Caravelle
Ocena marki: 4.8140 na 5 W oparciu o 140 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt