Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen 2 CV

citroen 2 cv

Citroen 2CV to samochód osobowy należący do klasy pojazdów ultrakompaktowych czyli mniejszych od tradycyjnych aut kompaktowych. Prezentowany model był produkowany przez francuski koncern Citroen w latach 1949-1990. Samochód ten charakteryzował się tanimi kosztami produkcji, dzięki czemu koszt jego zakupu był bardzo niski. Oczywiście nie posiadał on zbyt wiele wyposażenia zapewniającego większy komfort jazdy. Najważniejszą cechą opisywanego auta jest fakt, że nie jest ono drogie w utrzymaniu.


Prezentowany pojazd Citroen 2CV był produkowany w wersji 2 oraz 4-drzwiowej. Samochód ten dysponował napędem na przednią oś, ale dostępne również były modele posiadające napęd na wszystkie cztery koła. Pojazd ten pomimo swojej prostoty zyskał miano kultowego i był on produkowany w wielu krajach Europy, a także Ameryki Południowej. W prezentowanym samochodzie za przenoszenie mocy na napęd odpowiadała manualna skrzynia posiadająca cztery biegi do przodu oraz jeden wsteczny. Masa własna pojazdu to około 585-600 kg, dzięki czemu samochód ten mógł generować zadowalające osiągi pomimo zastosowania małych i słabych silników.


Jeśli chodzi o jednostki napędowe Citroen 2CV to w pojeździe marki Citroen 2CV stosowano silniki o pojemności 375 ccm, 425 ccm, 435 ccm oraz 602 ccm. Generowały one moc kolejno 9, 12, 18 oraz 29 koni mechanicznych. Nie były to więc potężne jednostki napędowe, ale dzięki małej masie, samochód generował względnie zadowalające osiągi. Atutem tych silników był bez wątpienia niski poziom spalania paliwa, przez co samochód miał bardzo oszczędny charakter.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen 2 cv?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen 2 CV jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen 2 CV. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt