Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Citroen AX

 • Citroen AX

  Citroen AX nowe sprzęgło ,technicznie idealne, opłacone

  799
  Rok produkcji:
  1998
  Przebieg:
  80000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  40 KM
  Poj. silnika:
  954 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Citroen AX to francuski samochód należący do segmentu B. Jest to więc pojazd o rozmiarach mniejszych niż typowe auta kompaktowe, a jego głównym zadaniem jest zapewnienie transportu na obszarach miejskich i krótkich trasach (np. do pracy, szkoły, na zakupy, itp.). Prezentowany pojazd umożliwia przewożenie 5 osób, jednak ze względu na małą przestrzeń, jego głównym przeznaczeniem nie jest służenie jako samochód rodzinny na długie trasy. Jest to więc idealny wybór dla osób poszukujących, małego i taniego w utrzymaniu autka miejskiego.


Prezentowany samochód Citroen AX był produkowany przez francuski koncern Citroen w latach 1986-1998 jako 3 lub 5-drzwiowy hatchback z napędem na przednią oś. Za przenoszenie mocy na napęd odpowiadały skrzynie biegów w wersji manualnej, które posiadały 4 lub 5 przełożeń. Prezentowany pojazd dysponował zbiornikiem paliwa o pojemności 43 litrów, a jego masa własna to poziom około 650 kg. Był to więc lekki pojazd, który charakteryzował się dynamiczną jazdą miejską pomimo zastosowania małych, oszczędnych silników. Duży wpływ na ekonomię miały również aerodynamiczne kształty, które zmniejszały opór powietrza.


W prezentowanym samochodzie Citroen AX zastosowano jednostki napędowe o pojemności 1.0, 1.1, 1.3 oraz 1.4 litra w wersji benzynowej. Dostępne były również silniki diesla posiadające pojemność na poziomie 1.4 oraz 1.5 litra. Silniki te zużywały małe ilości paliwa. Dzięki temu pojazd był bardzo oszczędny, ale dzięki niskiej masie własnej zapewniał dynamiczną jazdę.

Polska

Citroen AX - sprzedam ❤️

Samochody osobowe 🥇. Citroen AX w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt