Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen CX

citroen cx

Citroen CX jest samochodem należącym do grona pojazdów klasy premium. Jest to auto charakteryzujące się bogatym wyposażeniem oraz bardzo dobrymi osiągami, które są lepsze w porównaniu z tradycyjnymi pojazdami klasy średniej. Dzięki przestronnemu wnętrzu, a także bogatemu wyposażeniu, podróż takim samochodem jest bardzo komfortowa, a także bezpieczna. Samochód generuje również bardzo dobre osiągi na krótkich, a także długich dystansach. Innymi słowy można stwierdzić, że Citroen CX jest pojazdem przeznaczonym dla osób zainteresowanych posiadaniem samochodu rodzinnego charakteryzującego się wysoką jakością.


Prezentowany pojazd Citroen CX był produkowany w latach 1974-1991 jako 4-drzwiowy fastback, a także 5-drzwiowe kombi. Oprócz standardowej wersji 5-osobowej, dostępne były wersje umożliwiające przewożenie aż 7 osób. Budowa samochodu jest bardzo aerodynamiczna i zmniejsza opór powietrza, dzięki czemu samochód zachowuje się dynamicznie na drodze. W 1985 roku zdecydowano się na przeprowadzenie face liftingu obejmującego zmianę metalowych zderzaków na plastikowe oraz zmianę lusterek i deski rozdzielczej.


Citroen CX jest samochodem posiadającym napęd na przednią oś. Moc jest przenoszona na taki układ napędowy przy pomocy manualnej skrzyni biegów posiadającej 4 lub 5 przełożeń. Dostępne były również wersje z 3-biegowym automatem. Jeśli chodzi o ofertę silników to dostępne były jednostki benzynowe o pojemności 2.0-2.3 litra i mocy 103-168 koni mechanicznych. Silniki diesla obejmowały pojemność 2.5 litra oraz moc 76 lub 96 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen cx?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen CX jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen CX. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt