Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Citroen CX

 • Citroen CX

  Citroen CX dla kolekcjonera , 2.5 , zadbany

  12500
  Rok produkcji:
  1985
  Przebieg:
  150000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  150 KM
  Poj. silnika:
  2500 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Citroen CX jest samochodem należącym do grona pojazdów klasy premium. Jest to auto charakteryzujące się bogatym wyposażeniem oraz bardzo dobrymi osiągami, które są lepsze w porównaniu z tradycyjnymi pojazdami klasy średniej. Dzięki przestronnemu wnętrzu, a także bogatemu wyposażeniu, podróż takim samochodem jest bardzo komfortowa, a także bezpieczna. Samochód generuje również bardzo dobre osiągi na krótkich, a także długich dystansach. Innymi słowy można stwierdzić, że Citroen CX jest pojazdem przeznaczonym dla osób zainteresowanych posiadaniem samochodu rodzinnego charakteryzującego się wysoką jakością.


Prezentowany pojazd Citroen CX był produkowany w latach 1974-1991 jako 4-drzwiowy fastback, a także 5-drzwiowe kombi. Oprócz standardowej wersji 5-osobowej, dostępne były wersje umożliwiające przewożenie aż 7 osób. Budowa samochodu jest bardzo aerodynamiczna i zmniejsza opór powietrza, dzięki czemu samochód zachowuje się dynamicznie na drodze. W 1985 roku zdecydowano się na przeprowadzenie face liftingu obejmującego zmianę metalowych zderzaków na plastikowe oraz zmianę lusterek i deski rozdzielczej.


Citroen CX jest samochodem posiadającym napęd na przednią oś. Moc jest przenoszona na taki układ napędowy przy pomocy manualnej skrzyni biegów posiadającej 4 lub 5 przełożeń. Dostępne były również wersje z 3-biegowym automatem. Jeśli chodzi o ofertę silników to dostępne były jednostki benzynowe o pojemności 2.0-2.3 litra i mocy 103-168 koni mechanicznych. Silniki diesla obejmowały pojemność 2.5 litra oraz moc 76 lub 96 koni mechanicznych.

Polska

Citroen CX - sprzedam samochód ❤️

Samochody osobowe 🥇. Citroen CX w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt