Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen C2

citroen c2

Citroen C2 to samochód zaliczany do grona pojazdów klasy B czyli małolitrażowych aut ultrakompaktowych, które są mniejsze od tradycyjnych kompaktów, ale większe od typowych samochodów o charakterze miejskim. Co prawda głównym zadaniem takiego auta jest zapewnienie transportu na krótkich dystansach i w mieście, ale istnieje również możliwość jego użytkowania na dłuższych dystansach. Zapewnia on miejsce dla 4 osób. Pojazd ten został stworzony z myślą o ludziach poszukujących małych, tanich samochodów do miasta i nie tylko.


Opisywany model Citroen C2 był produkowany w latach 2003-2009 jako 3-drzwiowy hatchback. Nadwozie tego auta charakteryzuje się ostrymi liniami. Wiele elementów wyposażenia tego auta jest podobnych do wyposażenia modelu C3. Warto dodać, że wyprodukowano również wersje specjalne tego modelu przystosowane do startów w rajdach samochodowych.


Citroen C2 to samochód, w którym za przenoszenie mocy na napęd odpowiada manualna skrzynia biegów posiadająca 5 przełożeń. Oprócz tego dostępne są modele z automatyczną przekładnią, która również obejmuje 5 biegów. Jeśli chodzi o wersje silnikowe to dostępne są auta z silnikami benzynowymi o pojemności 1.1, 1.4 oraz 1.6 litra. Ich moc waha się w granicach 61-125 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h zajmuje im czas 8,3-14,4 sekundy, a prędkość maksymalna to zakres 158-203 km/h. Dostępne były również silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 litra. Ich moc to poziom 70-110 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h to czas 9,4-13,5 sekundy, a prędkość maksymalna to poziom 166-193 km/h.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen c2?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen C2 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen C2. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt