Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen C1

citroen c1

Citroen C1 to francuski samochód zaliczany do segmentu A czyli klasy pojazdów miejskich. Jego głównym przeznaczeniem jest więc zapewnienie transportu do pracy, szkoły, miasta, itp. Auto charakteryzuje się małym rozmiarem oraz ograniczoną przestrzenią dla kierowcy i pasażerów, więc spisuje się ono o wiele lepiej na krótszych dystansach. Mały rozmiar przekłada się na niską masę własną, co z kolei umożliwia zapewnienie odpowiedniej dynamiki jazdy i zwrotności pomimo zastosowania małych jednostek napędowych. Innymi słowy Citroen C1 jest samochodem przeznaczonym dla osób, które poszukują dynamicznego, ale jednocześnie taniego w utrzymaniu pojazdu o charakterze miejskim.


Od 2005 do 2014 roku produkowano model Citroen C1 I. Pojazd ten był dostępny w wersji hatchback z 3 lub 5 drzwiami. Jak na auto miejskie przystało, samochód ten był wyposażony w napęd na przednią oś, a za przenoszenie na nią mocy odpowiadała 5-biegowa skrzynia manualna lub przekładnia półautomatyczna, która również posiada 5 przełożeń. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to dostępne były modele benzynowe z silnikami o pojemności 1.0 litra i mocy 68 koni mechanicznych. Maksymalna prędkość osiągana przez takie auto to 157 km/h. Dostępne były również dieslowskie silniki 1.4 litra o mocy 54 koni mechanicznych i prędkości 154 km/h.


Druga generacja Citroena C1 jest produkowana od 2014 roku. Model ten również posiada napęd na przednią oś oraz jest dostępny jako hatchback z 3 lub 5 drzwiami. Stosowane są w nim silniki o pojemności 1.0 (68 koni mechanicznych) oraz 1.2 litra (82 konie mechaniczne).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen c1?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen C1 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen C1. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt