Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Citroen DS

 • Citroen DS

  Citroen DS niski przebieg , 2016 r. , 130 KM

  79900
  Rok produkcji:
  2016
  Przebieg:
  2889 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  130 KM
  Poj. silnika:
  1200 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Citroen DS to pojazd zaliczany do aut klasy premium, czyli wyższej niż średnia, ale niższej niż luksusowa. Samochód tego rodzaju jest więc autem, w którym można znaleźć sporo miejsca dla wielu pasażerów, a jego wyposażenie zapewniało wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa podróżowania. Oczywiście samochód ten był nowoczesny, jak na czasy, w których go produkowano (lata 1955-1975). Był on produkowany z myślą o ludziach poszukujących jak najlepszych warunków podróży dla siebie i swoich rodzin. Pozwalał on na komfortowe pokonywanie długich tras. Dzisiaj jest to samochód, którym coraz częściej interesują się osoby kolekcjonujące pojazdy o charakterze zabytkowym.


Opisywany model Citroen DS charakteryzował się smukłymi, opływowymi kształtami, które wyróżniały ten pojazd na tle innych samochodów wyglądających jak "pudełka". We wszystkich kołach stosowano hamulce tarczowe, a estetyczny kokpit i wiele innych elementów wnętrza zostało wykonanych z tworzyw sztucznych. Na prędkość i dynamikę pojazdu wpływało aerodynamiczne nadwozie, które generowało niski współczynnik oporu powietrza. Samochód był również wyposażony w światła kierunkowe odpowiadające za doświetlanie zakrętów, a także w inne elementy odpowiedzialne za zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.


Citroen DS był produkowany jako 4-drzwiowy fastback, 5-drzwiowe kombi oraz 2-drzwiowy kabriolet. Posiadał on napęd na przednią oś, na którą moc była przenoszona przy pomocy skrzyni manualnej z 4 biegami. W pojazdach tych stosowano silniki 1.9-2.4 litra o mocy 70-130 koni mechanicznych.

Polska

Citroen DS - sprzedam ❤️

Samochody osobowe 🥇. Citroen DS w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt