Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen DS

citroen ds

Citroen DS to pojazd zaliczany do aut klasy premium, czyli wyższej niż średnia, ale niższej niż luksusowa. Samochód tego rodzaju jest więc autem, w którym można znaleźć sporo miejsca dla wielu pasażerów, a jego wyposażenie zapewniało wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa podróżowania. Oczywiście samochód ten był nowoczesny, jak na czasy, w których go produkowano (lata 1955-1975). Był on produkowany z myślą o ludziach poszukujących jak najlepszych warunków podróży dla siebie i swoich rodzin. Pozwalał on na komfortowe pokonywanie długich tras. Dzisiaj jest to samochód, którym coraz częściej interesują się osoby kolekcjonujące pojazdy o charakterze zabytkowym.


Opisywany model Citroen DS charakteryzował się smukłymi, opływowymi kształtami, które wyróżniały ten pojazd na tle innych samochodów wyglądających jak "pudełka". We wszystkich kołach stosowano hamulce tarczowe, a estetyczny kokpit i wiele innych elementów wnętrza zostało wykonanych z tworzyw sztucznych. Na prędkość i dynamikę pojazdu wpływało aerodynamiczne nadwozie, które generowało niski współczynnik oporu powietrza. Samochód był również wyposażony w światła kierunkowe odpowiadające za doświetlanie zakrętów, a także w inne elementy odpowiedzialne za zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.


Citroen DS był produkowany jako 4-drzwiowy fastback, 5-drzwiowe kombi oraz 2-drzwiowy kabriolet. Posiadał on napęd na przednią oś, na którą moc była przenoszona przy pomocy skrzyni manualnej z 4 biegami. W pojazdach tych stosowano silniki 1.9-2.4 litra o mocy 70-130 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen ds?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen DS jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen DS. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt