Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen BX

citroen bx

Citroen BX to samochód osobowy należący do klasy pojazdów średnich. Jest to samochód zapewniający komfortowe i bezpieczne warunki podróży dla 4-5 osób. Jest to więc pojazd, który może spełniać zadania stawiane przed typowymi autami rodzinnymi. Wyposażenie takiego auta jest dosyć bogate i obejmuje wiele elementów wpływających na uprzyjemnienie nawet bardzo długiej trasy. Prezentowany samochód został więc stworzony z myślą o osobach, które poszukują taniego samochodu rodzinnego z dobrym wyposażeniem i osiągami.


Opisywany francuski pojazd Citroen BX był produkowany w latach 1982-1994 jako 5-drzwiowy liftback lub 5-drzwiowe kombi. Dzięki dużej przestrzeni bagażowej możliwe jest przewożenie sporej ilości bagaży. Samochód wyróżniał się hydropneumatycznym zawieszeniem pierwszej generacji, które zapewniało wygodę jazdy. Nietypowe było również wnętrze auta, w którym różne przełączniki i kierunkowskazy były zespolone z deską rozdzielczą. Auto było wyposażone w klimatyzację, elektryczne szyby i lusterka boczne, komputer pokładowy oraz system audio ze słuchawkami dla pasażerów. Pojazd posiadał również skórzaną tapicerkę. Elementy te znacznie uprzyjemniały długie podróże.


Citroen BX jest samochodem z przednim napędem, ale dostępne były również modele z napędem na cztery koła. Moc była przenoszona na napęd przy pomocy skrzyni manualnej posiadającej 4 lub 5 przełożeń, a także automatycznej charakteryzującej się 4 przełożeniami. Silniki benzynowe dostępne są w zakresie pojemności 1.4 - 1.9 litra oraz mocy 61-203 koni mechanicznych, natomiast silniki wysokoprężne są dostępne w wersji 1.7 - 1.9 litra oraz mocy 61-90 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen bx?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen BX jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen BX. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt