Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen AX

citroen ax

Citroen AX to francuski samochód należący do segmentu B. Jest to więc pojazd o rozmiarach mniejszych niż typowe auta kompaktowe, a jego głównym zadaniem jest zapewnienie transportu na obszarach miejskich i krótkich trasach (np. do pracy, szkoły, na zakupy, itp.). Prezentowany pojazd umożliwia przewożenie 5 osób, jednak ze względu na małą przestrzeń, jego głównym przeznaczeniem nie jest służenie jako samochód rodzinny na długie trasy. Jest to więc idealny wybór dla osób poszukujących, małego i taniego w utrzymaniu autka miejskiego.


Prezentowany samochód Citroen AX był produkowany przez francuski koncern Citroen w latach 1986-1998 jako 3 lub 5-drzwiowy hatchback z napędem na przednią oś. Za przenoszenie mocy na napęd odpowiadały skrzynie biegów w wersji manualnej, które posiadały 4 lub 5 przełożeń. Prezentowany pojazd dysponował zbiornikiem paliwa o pojemności 43 litrów, a jego masa własna to poziom około 650 kg. Był to więc lekki pojazd, który charakteryzował się dynamiczną jazdą miejską pomimo zastosowania małych, oszczędnych silników. Duży wpływ na ekonomię miały również aerodynamiczne kształty, które zmniejszały opór powietrza.


W prezentowanym samochodzie Citroen AX zastosowano jednostki napędowe o pojemności 1.0, 1.1, 1.3 oraz 1.4 litra w wersji benzynowej. Dostępne były również silniki diesla posiadające pojemność na poziomie 1.4 oraz 1.5 litra. Silniki te zużywały małe ilości paliwa. Dzięki temu pojazd był bardzo oszczędny, ale dzięki niskiej masie własnej zapewniał dynamiczną jazdę.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen ax?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen AX jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen AX. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt