Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Audi 80

audi 80

Audi 80 to samochód zaliczany do segmentu D, czyli jest to pojazd klasy średniej o względnie dużych rozmiarach i wysokim poziomie komfortu. Samochód ten może zapewnić komfortowe warunki podróży dla 5 osób nawet na długich trasach. Oznacza to, że pojazd ten został stworzony z myślą o wykorzystaniu go jako auto rodzinne. Jest on idealny dla rodzin, którym zależy na dobrym samochodzie, którego zakup i utrzymanie nie będzie kosztowne.


Audi 80 B1 to pierwsza generacja tego modelu, którą produkowano w latach 1972-1978 jako 2 i 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi. Konstrukcja tego pojazdu w dużej mierze opierała się na Volkswagenie Passacie. W 1976 roku przeprowadzono lifting i zmieniono przednie oraz tylne światła na kwadratowe. Moc w tym aucie była przenoszona na przedni napęd przez 4-biegową manualną lub 3-biegową automatyczną skrzynię biegów. Dostępnych było wiele wersji silnikowych o pojemności 1.3, 1.5 oraz 1.6 oraz zróżnicowanych osiągach.


Audi 80 B2 to druga generacja dostępna jako 2 i 4-drzwiowy sedan. W porównaniu z poprzednią generacją zrezygnowano z wersji kombi i wprowadzono 2-drzwiową wersję coupe. Pojazd ten produkowano w latach 1978-1986, a jego konstrukcja opierała się na platformie B2. W 1984 roku przeprowadzono zmiany nadwozia obejmujące reflektory, grill i zderzaki. Ważną modernizacją było ocynkowanie nadwozia oraz zmiana deski rozdzielczej. W porównaniu z wersją B1 wprowadzono 5-biegową skrzynię manualną, oprócz skrzyni 4-biegowej i 3-biegowej (automat), a oprócz napędu na przód dostępny był napęd na cztery koła. Pojemność silników benzynowych wahała się w granicach 1.3-2.1 litra oraz wprowadzono 2 silniki diesla o pojemności 1.6.


Audi 80 B3 jest trzecią generacją prezentowanego samochodu. Pojazd ten był produkowany w latach 1986-1991 wyłącznie jako 4-drzwiowy sedan. Za przenoszenie mocy na przednią lub obie osie odpowiadały te same skrzynie co w modelu B2, ale wprowadzono dodatkową skrzynię automatyczną mającą 4 przełożenia. Zmianie uległ również wygląd pojazdu, w którym zastosowano blachy ocynkowane, które zapewniają doskonałą ochronę przed korozją. Auto było wyposażone w dynamiczniejsze silniki w porównaniu z poprzednimi generacjami. Jednostki benzynowe dostępne były w pojemnościach od 1.4 do 2.3, a silniki diesla miały pojemność 1.6 (3 wersje) i 1.9.


Najnowsza z generacji o nazwie Audi 80 B4 była produkowana w latach 1991-1996. Powrócono do wersji 5-drzwiowego kombi, 2-drzwiowego coupe oraz nadal produkowano 2-drzwiowego sedana. Wprowadzono jednak zupełnie nową wersję kabrio posiadającą również 2 drzwi. W porównaniu z poprzednią wersją zmieniono maskę oraz użyto lepszych materiałów wewnątrz pojazdu. Samochód posiadał napęd przedni lub AWD, a za przenoszenie mocy odpowiadała 5-biegowa manualna oraz 4-biegowa automatyczna skrzynia biegów (ograniczono więc różnorodność pod tym względem w porównaniu z poprzednimi modelami). Silniki były dynamiczne i dostępne w wersjach 1.6-2.6 (benzyna) oraz 1.9 (diesel).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu audi 80?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Audi 80 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Audi 80. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt