Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Audi Coupe

audi coupe

Audi Coupe to niemiecki samochód osobowy o charakterze sportowym. Auto tego typu było produkowane w latach 1980-1996. Jak sama nazwa wskazuje, pojazd ten dysponował nadwoziem coupe oraz posiadał napęd na przednią oś lub na cztery koła. Samochód ten był przeznaczony dla osób, które ceniły sobie dynamiczną (jak na tamte czasy) jazdę oraz możliwość w miarę komfortowego przewożenia kilku osób.


Pierwsza generacja znana pod nazwą Audi Coupe B2 była produkowana w latach 1980-1987 jako coupe posiadające 2 drzwi. Samochody te były wyposażone w 5-biegową manualną skrzynię biegów. W 1984 roku auto przeszło face lifting obejmujący reflektory, osłonę chłodnicy oraz przedni zderzak. Zastosowano również tylny spojler zmniejszający opór powietrza. Oferta obejmowała dynamiczne silniki benzynowe o pojemności od 1.6 do 2.2. Najsilniejszy zapewniał moc 136 koni mechanicznych oraz prędkość maksymalną na poziomie 202 km/h.


Druga generacja Audi Coupe B3 była produkowana w latach 1987-1991. W przeciwieństwie do poprzedniczki było to również coupe, ale posiadało 3 drzwi. Samochód ten dysponował szerokimi reflektorami przednimi oraz kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi znajdującymi się w przednim zderzaku. Samochód dysponował szeroką gamą silników benzynowych o pojemności od 1.8 do 2.3 litra, a ich moc wahała się w granicach 112-170 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna to zakres 195-225 km/h.


Audi Coupe B4 to zmodernizowana wersja swojej poprzedniczki (również 3-drzwiowe coupe). Pojazd ten posiadał inną maskę, błotniki oraz zderzaki. Dużym modyfikacjom poddano szczególnie tylną część zawieszenia. Dzięki temu wzmocniono tył oraz umieszczono zbiornik paliwa pod bagażnikiem. W porównaniu z poprzednimi generacjami wprowadzono bardziej pojemne silniki od 2.0 do 2.8 l o mocy 115-230 koni mechanicznych i prędkości maksymalnej 196-246 km/h.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu audi coupe?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Audi Coupe jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Audi Coupe. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt