Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Audi A2

audi a2

Samochód znany pod nazwą Audi A2 jest typowym przedstawicielem segmentu B. Jest to więc pojazd, który zapewnia komfortowe warunki jazdy dla 4-5 osób nawet na długiej trasie, jednak nie spełnia pewnych warunków (głównie dotyczących wielkości), aby zaliczyć go do grupy samochodów kompaktowych. Głównym zadaniem tego pojazdu jest jednak zapewnienie transportu w mieście do pracy, szkoły, itp.


Prezentowany model Audi A2 był produkowany w latach 1999-2005, jako 5-drzwiowy hatchback. W samochodzie zastosowano wiele ciekawych rozwiązań technicznych, takich jak nadwozie z aluminium oparte na przestrzennej ramie, dzięki któremu można było zachować niską masę pojazdu. Samochód ten posiada 5-biegową manualną skrzynię biegów oraz jest dostępny w kilku wersjach silnikowych. Jednostki benzynowe posiadają pojemność 1.4 i 1.6 litra (75 i 110 koni mechanicznych), a silniki diesla są dostępne w wersji 1.2 oraz 1.4 litra (61 oraz 75 i 90 koni mechanicznych). Szczególnie ciekawy jest silnik diesla o pojemności 1.2 litra, który miał spalać 3 litry oleju napędowego na 100 km. Miało być to możliwe dzięki niskiej masie pojazdu stojącej na poziomie 850 kg oraz układowi napędowemu i skrzyni biegów przystosowanej z Volkswagena Lupo.


Najbardziej dynamicznym silnikiem Audi A2 jest benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1.6 litra, która zapewniała przyspieszenie do 100 km/h w czasie 9,8 sekund, a jej prędkość maksymalna to 202 km/h. Najbardziej ekonomiczny jest oczywiście wspomniany wyżej silnik diesla o pojemności 1.2 litra.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu audi a2?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Audi A2 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Audi A2. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt