Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Audi A3

audi a3

Pojazd osobowy istniejący pod nazwą Audi A3 jest przedstawicielem klasy kompaktowej. Oznacza to, że prezentowany samochód jest w stanie zapewnić wygodną podróż na dłuższych trasach 4-5 osobom i może służyć zarówno jako auto rodzinne na długie trasy, a także jako typowy samochód miejski. Jego rozmiary są jednak zbyt małe, a wyposażenie nie jest aż tak bogate, aby móc zaliczyć takie auto do klasy średniej. Jest to więc świetne rozwiązanie dla rodzin oraz osób szukających pojazdu na krótkie i długie trasy, którym jednocześnie zależy na niskich kosztach eksploatacji. Pojazd ten jest produkowany od 1996 roku do dziś.


Pierwsza generacja znana pod nazwą Audi A3 I ujrzała światło dzienne w 1996 roku. Na początku było dostępne jako hatchback w wersji 3-drzwiowej, jednak w 1999 roku wprowadzono wersję 5-drzwiową, a w 2000 roku dokonano modernizacji pojazdu. Za przenoszenie mocy na przednią oś lub cztery koła odpowiadają skrzynie manualne (5 i 6 biegów) lub automatyczne (4 i 5 biegów). Dostępnych jest kilka wersji silników benzynowych (1.6-1.8) oraz diesla (1.9 TDI).


Audi A3 II to pojazd, który był produkowany w latach 2003-2013 i tak jak w przypadku generacji pierwszej, na początku było dostępne jako 3-drzwiowy hatchback, a w 2004 roku wprowadzono do sprzedaży wersję posiadającą 5 drzwi. W 2007 roku do sprzedaży wprowadzono wersję kabrio (2-drzwiowa), a rok później przeprowadzono face lifting. Samochód ten również dysponował napędem na przednią oś lub cztery koła, jednak zmieniły się skrzynie biegów w porównaniu z generacją pierwszą. Pozostawiono manualne skrzynie (5 i 6 biegów) oraz zastosowano skrzynię automatyczną (6 biegów) oraz S-tronic (6 i 7 biegów). Silniki benzynowe były bardziej dynamiczne i dostępne w zakresie 1.4-3.2 litra, a silniki diesla w zakresie 1.6-2.0 TDI.


Audi A3 III jest produkowane od 2012 roku. Nie tylko zmieniono wygląd auta, ale również zastosowano szereg usprawnień poprawiających komfort, bezpieczeństwo, dynamikę, a także ekonomię jazdy. Samochód ten jest dostępny jako 2-drzwiowy kabriolet, 4-drzwiowy sedan oraz 3 i 5-drzwiowy hatchback. Za przenoszenie mocy odpowiada manualna skrzynia mająca 5 i 6 biegów oraz S-tronic (6 i 7 biegów). Silniki benzynowe o dużej mocy są dostępne z pojemnościami 1.2-2.5 litra, diesle 1.6-2.0 TDI oraz wprowadzono silniki 1.4 zasilane gazem, a także silniki hybrydowe o takiej samej pojemności.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu audi a3?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Audi A3 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Audi A3. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt