Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Audi A4

Autor: | posamochod.pl
Audi A4
Średnia ocena: 4.8 (98%) ⭐⭐⭐⭐⭐
Na podstawie: 1636 ocen

audi a4

Pojazd znany na rynku motoryzacyjnym pod nazwą Audi A4 jest samochodem produkowanym od 1994 roku aż do dziś. Jest to przedstawiciel aut klasy średniej zapewniający komfortowe podróże zarówno na krótkich, jak i długich dystansach. Nie jest to drogie auto luksusowe, więc jest to idealny wybór dla rodzin, które często i długo podróżują.


Pierwszą generacją opisywanego pojazdu jest Audi A4 B5 zbudowana na płycie podłogowej VAG. Początkowo auto było dostępne jako 4-drzwiowy sedan, ale w 1996 roku wprowadzono na rynek wersję kombi (5-drzwi). Auto było wyposażone w 5-biegową skrzynię manualną oraz automatyczną posiadającą 4 przełożenia. Moc była przenoszona na napęd przedni oraz na cztery koła. Samochód posiadał silniki benzynowe o pojemności 1.6-2.8 litra oraz diesla o pojemności 1.9-2.5.


Druga generacja o nazwie Audi A4 B6 była produkowana w latach 2000-2006. W przeciwieństwie do poprzednika, model ten oparto na nowej płycie podłogowej PL46, zmieniono karoserię, powiększono wnętrze oraz zastosowano aluminiowe zawieszenie poprawiające właściwości jezdne. ESP, wspomaganie hamulców oraz boczne poduszki powietrzne to elementy wpływające na wysoki poziom bezpieczeństwa. Samochód był dostępny jako 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi (tak jak B5) oraz wprowadzono 2-drzwiowy kabriolet. Zastosowano 5 i 6-biegowe skrzynie manualne oraz automatyczne. Dostępne były silniki benzynowe 1.6-4.2 oraz diesla 1.9-2.5.


Trzecia generacja to Audi A4 B7 produkowana w latach 2004-2008 również jako sedan, kombi i kabriolet z takim samym układem drzwi jak w B6. Pod względem technicznym jest to taki sam samochód, jak B6. Zmieniona jest tylko stylizacja, oferta silników oraz elektryka i elektronika. Pozostawiono 5 i 6-biegowe skrzynie manualne oraz wprowadzono 6 i 7 biegowe skrzynie automatyczne. Dostępne były benzynowe silniki 1.6-4.2 oraz dieslowskie 1.9-3.0 TDI.


Audi A4 B8 jest jak na razie ostatnią generacją tego modelu produkowaną nadal od 2008 roku. Zrezygnowano z kabrioletu i pozostawiono 4-drzwiowego sedana oraz 5-drzwiowe kombi. Zmieniono nie tylko wygląd, ale również unowocześniono wyposażenie pojazdu. Moc na napęd przenoszona jest przez 6-biegową manualną skrzynię oraz 7-biegową skrzynię półautomatyczną. Dynamiczne silniki benzynowe zastosowane w tym pojeździe mają pojemność 1.8-4.2 litra, a silniki diesla 2.0-3.0 TDI.

Czy na portalu posamochod.pl mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu audi a4?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Audi A4 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Audi A4. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt