Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Audi A6

audi a6

Audi A6 jest pojazdem osobowym klasy premium. Oznacza to, że jest on bardziej przestronny i lepiej wyposażony niż auta klasy średniej, ale jednocześnie brakuje mu trochę do klasy luksusowej. Samochód ten z powodzeniem spełnia zadania auta rodzinnego i zapewnia komfortowe oraz bezpieczne podróżowanie na długich dystansach. Samochód ten jest stworzony z myślą o osobach, które cenią sobie komfort, ale nie chcą wydawać nadmiernej ilości pieniędzy na pojazdy o luksusowym charakterze. Opisywane auto jest produkowane do dziś od 1994 roku.


Audi A6 C4 to pierwsza wersja prezentowanego pojazdu produkowana w latach 1994-2003 (do 2003 roku w Chinach). Jest to zmodyfikowana wersja Audi 100 C4. Samochód ten jest dostępny jako 4-drzwiowy sedan lub 5-drzwiowe kombi. Posiada on 5 i 6-biegową skrzynię manualną oraz automatyczną posiadającą 4 biegi, które przenoszą moc na napęd przedni lub quattro (na cztery koła). Silniki benzynowe są dostępne w zakresie pojemności od 1.8 do 2.8, a diesle w zakresie 1.9-2.5.


W latach 1997-2006 produkowano drugą generację znaną pod nazwą Audi A6 C5 jako sedan (4 drzwi) i kombi (5 drzwi). Zmianie uległ nie tylko wygląd zewnętrzny pojazdu, ale również stosowane skrzynie biegów. Wersja manualna pozostała bez zmian w porównaniu z poprzednią generacją, ale wprowadzono 5-biegowe automaty. Wprowadzono bardziej dynamiczne silniki, tak więc zakres pojemności jednostek benzynowych to 1.8-4.2 litra, a diesla 1.9-2.5.


Audi A6 C6 to trzecia generacja prezentowanego modelu. Produkowano ją w latach 2004-2015 również jako sedan i kombi. Moc była przenoszona na przednią oś lub napęd quattro przez 6-biegową skrzynię manualną lub automatyczną oraz 7-biegową skrzynię Multitronic. Auta napędzały silniki benzynowe 2.0-4.2 oraz 2.0-3.0 TDI.


Najnowszą generacją produkowaną do dziś od 2011 roku jest Audi A6 C7. Pojazd ten charakteryzuje się nie tylko zmienionym wyglądem, ale również szerszą gamą silników, w której dostępne są wersje hybrydowe. Zastosowano 6-biegową skrzynię manualną oraz 7 i 8-biegowy automat. Dostępne są silniki benzynowe 1.8-4.2, a wśród nich znajduje się jednostka 2.0 TFSI współpracująca z silnikiem elektrycznym. Silniki diesla są dostępne w wielu wersjach o pojemności 2.0 i 3.0.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu audi a6?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Audi A6 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Audi A6. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt