Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Audi 90

audi 90

Audi 90 to samochód osobowy znanej niemieckiej marki produkowany w latach 1984-1991 (w Ameryce Północnej w latach 1987-1994). Samochód ten jest podobny do wersji Audi 80, jednak posiadało ono bardziej luksusowy i sportowy charakter. Pojazd ten może służyć jako auto rodzinne, ale jest przeznaczone dla bardziej wymagających osób, które cenią sobie komfort i bardzo dobre osiągi auta.


Pierwsza generacja tego modelu nosi nazwę Audi 90 B2. Samochód ten posiadał szerokie reflektory oraz zderzaki zintegrowane z halogenami i kierunkowskazami. Pojazd był dostępny w wersji sedan posiadającej 4 drzwi oraz posiadał napęd na przednią oś lub na cztery koła. Za przenoszenie mocy odpowiadały skrzynie automatyczne (3 lub 4 biegi) oraz manualna (5 biegów). Samochód posiadał klimatyzację, podgrzewane siedzenia, elektryczne lusterka i szyby oraz wiele innych udogodnień. Sprzedawano wersje z silnikami benzynowymi 2.0 oraz 2.2 (115-136 koni mechanicznych) oraz diesla o pojemności 1.6 (80 koni mechanicznych).


W 1987 roku na rynku pojawiła się druga generacja o nazwie Audi 90 B3 produkowana do 1991 roku. W porównaniu z pierwszą generacją, delikatnie zmieniono wygląd zewnętrzny i wprowadzono bardziej komfortowe wyposażenie wnętrza. Zwiększono również zakres dostępnych silników benzynowych (2.0-2.3) oraz nadal stosowano silnik diesla o pojemności 1.6.


Ostatnią generacją było Audi 90 B4 jednak było ono dostępne wyłącznie w Ameryce Północnej. Różniło się od poprzednich generacji innym kształtem zderzaków z przodu i z tyłu. Samochód ten sprzedawano wyłącznie z silnikiem 2.8 (174 konie mechaniczne).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu audi 90?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Audi 90 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Audi 90. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt