Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Toyota Celica

toyota celica

Toyota Celica to pojazd będący jednym z przedstawicieli segmentu G, czyli klasy samochodów sportowych. Oznacza to, że opisywany model był pojazdem mogącym pochwalić się bardzo dobrymi osiągami podobnymi do tych generowanych przez wyczynowe auta wyścigowe i rajdowe. Jednocześnie warto pamiętać, że w modelu tym zastosowano wiele rozwiązań, dzięki którym auto było dopuszczone do użytkowania w ruchu drogowym poza torem wyścigowym. Auto posiadało ograniczone wnętrze z miejscem dla 4-5 osób, więc użytkowanie go jako pojazdu rodzinnego mogło być na dłuższą metę niepraktyczne. Model ten został zaprojektowany głównie z myślą o użytkownikach zainteresowanych możliwością dynamicznego pokonywania krótkich oraz długich dystansów.


Opisywany samochód osobowy Toyota Celica  był produkowany od 1970 do 2006 roku i w okresie tym powstało aż siedem generacji tego modelu. Każda z wersji wprowadzała zmiany w wyglądzie, zastosowanych jednostkach napędowych, elementach mechanicznych, wyposażeniu oraz technologiach. Modernizacje pozwalały na zachowanie dynamicznego charakteru auta oraz jego wysokiej jakości, trwałości i odporności na przeciążenia generowane w czasie jazdy z bardzo wysoką prędkością.


Najnowsza, siódma generacja modelu Toyota Celica była produkowana w latach 1999-2006. Auto takie było oferowane jako 3-drzwiowy liftback. Model ten posiadał napęd na przednie koła, na które moc była przenoszona przez 4-biegowe skrzynie automatyczne lub 5 oraz 6-biegowe przekładnie manualne. Silniki o pojemności 1.8 litra oferowały moc 143 i 192 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h w czasie 7,2 i 8,7 sekundy oraz prędkość maksymalną 205 oraz 225 km/h.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu toyota celica?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Toyota Celica jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Toyota Celica. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt