Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Toyota Prius

toyota prius

Samochód osobowy znany na rynku pod nazwą Toyota Prius to pojazd zaliczany do grupy aut klasy kompaktowej. Model taki charakteryzuje się więc zwartą, kompaktową konstrukcją, pomimo której w aucie możliwe jest przewożenie maksymalnie 5 osób w dość komfortowych warunkach i przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Oznacza to, że taki model może spełniać zadania małego auta rodzinnego, a także samochodu o bardziej miejskim charakterze. Innymi słowy prezentowane auto zostało wyprodukowane z myślą o użytkownikach poszukujących modelu wielozadaniowego.


Opisywane auto Toyota Prius jest produkowane od 1996 roku i przez cały okres produkcji powstały trzy generacje tego modelu. Wersje te odróżniały się od siebie nie tylko pod względem wyglądu zewnętrznego, ale również pod względem zastosowanych technologii, rozwiązań mechanicznych, a także elementów wyposażenia. Dzięki takim modernizacjom opisywany samochód spełniał rygorystyczne wymagania rynkowe oraz stale rosnące oczekiwania użytkowników.


Trzecia, najnowsza generacja znana jako Toyota Prius XW30 jest produkowana od 2009 roku. Samochód ten to 5-drzwiowy liftback z napędem na przednie koła oraz z przekładnią obiegową. Bardzo ważnym atutem jest wykorzystanie w tym (oraz w autach poprzedniej generacji) silnika hybrydowego składającego się z jednostki benzynowej o pojemności 1.8 litra oraz mocy 98 koni mechanicznych wspomaganej przez jednostkę elektryczną o mocy 80 koni mechanicznych. Taki układ zapewnia łącznie moc na poziomie 136 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu toyota prius?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Toyota Prius jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Toyota Prius. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt