Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ford Probe

ford probe

Ford Probe to auto zaliczane do grona samochodów o charakterze sportowym. Pojazd tego rodzaju charakteryzował się bardzo dobrymi osiągami, które były podobne do tych generowanych przez auta jeżdżące po torach wyścigowych. Ten model był przystosowany jednak do użytkowania w ruchu drogowym. Posiadał on ograniczoną przestrzeń i był przeznaczony dla osób lub par, które cenią sobie dynamiczną, agresywną jazdę charakterystyczną dla stylu sportowego. Warto wspomnieć, że opisywany model był efektem współpracy koncernów Ford oraz Mazda.


Ford Probe I był produkowany w latach 1988-1992 jako auto o nadwoziu coupe z 2 drzwiami. Prezentowany pojazd był wyposażony w napęd na przednią oś, a moc silnika była na nią przenoszona dzięki mechanizmom, takim jak 4-biegowa skrzynia automatyczna lub 5-biegowa przekładnia manualna. W modelu zastosowano dwa silniki Mazdy o pojemności 2.2 litra i mocy 112 oraz 147 koni mechanicznych. Zapewniały one prędkość maksymalną na poziomie 190-211 km/h. Auto przyspieszało do 100 km/h w czasie 7,5-9,3 sekundy. Dostępny był też silnik Forda o pojemności 3.0 litra, mocy 142 koni mechanicznych, prędkości 209 km/h i przyspieszeniu do 100 km/h w czasie 8,4 sekundy.


Druga generacja Ford Probe była produkowana w latach 1992-1997. Było to również 2-drzwiowe coupe z przednim napędem oraz 4-biegowym automatem oraz 5-biegową skrzynią manualną. Silniki 2.0 oraz 2.5 litra zapewniały moc na poziomie 120-192 koni mechanicznych. Dzięki nim samochód był w stanie generować naprawdę sportowe osiągi.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford probe?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ford Probe jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ford Probe. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt