Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ford Taunus

ford taunus

Ford Taunus to samochód osobowy zaliczany do pojazdów klasy średniej. Oznacza to, że posiadał on odpowiednio dużą ilość miejsca do przewożenia 4-5 osób. Mógł więc być on użytkowany jako pojazd o charakterze rodzinnym. Charakteryzował się on wyposażeniem, które co prawda nie było tak bogate jak w autach klasy premium czy też w luksusowych limuzynach, ale w zupełności wystarczało do zapewnienia odpowiednio wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa na drogach. Jednocześnie pojazd nie był tak drogi w zakupie i eksploatacji, jak jego bardziej luksusowe odpowiedniki. Auto produkowano w latach 1939-1982, więc posiada ono bogatą historię. Dziś jest to obiekt pożądania wielu ludzi zainteresowanych samochodami klasycznymi.


Przez cały okres produkcji Ford Taunus powstało bardzo wiele generacji prezentowanego modelu pojazdu osobowego marki Ford. Wraz z upływem czasu, kolejne wersje charakteryzowały się coraz bardziej nowoczesnym wyglądem oraz coraz lepszym wyposażeniem, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie odpowiedniego poziomu komfortu, a także bezpieczeństwa jazdy.


Oczywiście dostępnych było bardzo wiele wersji silnikowych prezentowanego Ford Taunus. Jednymi z większych były silniki z lat 1969-1971. Posiadały one pojemność 2.0, 2.3 oraz 2.6 litra. Generowały one moc 85-125 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna osiągana przez takie silniki stała na poziomie 155-180 kilometrów na godzinę co było w tamtych (a nawet jest w dzisiejszych) czasach przyzwoitą wartością. Auta takie zapewniały więc dynamiczną jazdę i szybkie pokonywanie dłuższych dystansów.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford taunus?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ford Taunus jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ford Taunus. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt