Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Ford Thunderbird

ford thunderbird

Ford Thunderbird to pojazd zaliczający się do grona samochodów osobowych o charakterze luksusowym. Opisywany pojazd był produkowany w latach 1954-1997 oraz 2002-2005. Jest to więc auto posiadające bogatą historię, a jego pierwsze generacje są cenione w świecie miłośników i kolekcjonerów aut zabytkowych oraz klasycznych. Warto zaznaczyć, że wszystkie te generacje jak na swoje czasy były autami luksusowymi. Zapewniały one bardzo bogate wyposażenie, dzięki któremu zapewniany był najwyższy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy. Samochód ten spełniał oczekiwania bogatych użytkowników, którzy poszukiwali bardzo dobrych, wygodnych, bezpiecznych i dynamicznych aut dla siebie oraz swoich rodzin.


Opisywane samochody Ford Thunderbird były produkowane najczęściej jako 2-drzwiowe coupe oraz 2-drzwiowe kabriolety. Posiadały one napęd na tylną oś, na którą moc była zwykle przenoszona przez manualne lub automatyczne skrzynie biegów posiadające 3 przełożenia. Jeśli chodzi o silniki to było ich bardzo wiele. Nic w tym dziwnego, ponieważ powstało aż jedenaście generacji tego samochodu. Popularny był między innymi silnik 5.1 z 1954 roku. Maksymalna moc takiej jednostki to poziom 228 koni mechanicznych (187 km/h, 7,5 sekundy do 100 km/h). Godny uwagi jest również silnik 7.0 z 1968 roku. Posiadał on 365 koni mechanicznych, więc była to bardzo dynamiczna jednostka.


Ostatnia generacja Ford Thunderbird była produkowana w latach 2002-2005. Był to model posiadający bardzo mocne silniki 3.9 i 4.0 litra, które generowały wysoką moc na poziomie 252-280 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford thunderbird?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Ford Thunderbird jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Ford Thunderbird. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt