Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry

Skasuj filtry

Fiat 131

 • Fiat 131

  Fiat 131 KLIMA , UNIKAT , PANCERNY

  17000
  Rok produkcji:
  1977
  Przebieg:
  36500 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  65 KM
  Poj. silnika:
  1297 cm3
  Rodzaj ogłoszenia:
  sprzedam

Samochodód osobowy

Fiat 131 to samochód osobowy zaliczany do grupy pojazdów kompaktowych. Prezentowany model jest więc autem, które charakteryzuje się zwartą konstrukcją mniejszą niż w przypadku pojazdów klasy średniej. Model ten zapewnia miejsce dla kierowcy oraz 4 pasażerów. Może on być użytkowany jako auto rodzinne, ale radzi sobie również bardzo dobrze z jazdą o charakterze miejskim. Auto tego rodzaju było produkowane w latach 1974-1984 i spełniało oczekiwania osób poszukujących wielofunkcyjnego samochodu przeznaczonego do użytkowania w mieście, a także na dłuższych trasach.


Fiat 131 był produkowany jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi oraz 2-drzwiowe coupe. Samochód ten charakteryzował się zębatkową przekładnią kierowniczą oraz zawieszeniu przednim opartym na kolumnach MacPhersona. Oczywiście model ten przechodził mniejsze i większe modernizacje obejmujące nie tylko jego konstrukcję, ale również stosowane mechanizmy i jednostki napędowe.


Model znany pod nazwą Fiat 131 posiadał napęd na tylną oś, na którą moc była przenoszona przez manualną skrzynię biegów posiadającą 4 przełożenia. Istniały też modele wyposażone w 5-biegową przekładnię manualną. Jeśli chodzi o silniki to w opisywanym samochodzie stosowano jednostki napędowe o pojemności 1.3-2.5 litra, które generowały moc na poziomie 55-115 koni mechanicznych. Jednostki te w połączeniu z dosyć niską masą własną zapewniały pojazdowi bardzo dobre (jak na tamte czasy) osiągi, które spełniały wymagania użytkowników poszukujących dynamicznych, a także oszczędnych samochodów.

Polska

Fiat 131 - sprzedam ❤️

Samochody osobowe 🥇. Fiat 131 w Twojej okolicy ⭐ Mamy najwięcej kupujących ⭐ Przeglądaj oferty sprzedam i kupię aut osobowych w Posamochod.pl.

Na skróty

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt