Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Fiat Ritmo

fiat ritmo

Fiat Ritmo to pojazd osobowy zaliczany do segmentu samochodów kompaktowych. Jest to auto charakteryzujące się zwartą konstrukcją i ograniczoną przestrzenią wewnętrzną, jednak mimo to, opisywany samochód jest w stanie zapewnić względnie komfortowe i bezpieczne warunki jazdy dla 5 osób na krótkich oraz dłuższych dystansach. Jest to więc pojazd, który spełnia zarówno zadania auta miejskiego, jak również samochodu rodzinnego na średnie i dłuższe trasy.


Prezentowany model włoskiego samochodu Fiat Ritmo był produkowany w latach 1978-1988 jako 3 i 5-drzwiowy hatchback, ale dostępny był również 2-drzwiowy kabriolet. Auto posiadało zbiornik paliwa o pojemności 51 litrów. Pozwalała ona na przejechanie maksymalnie 600 kilometrów. Masa własna 800-1400 kg była niska, więc auto było dynamiczne i zwrotne pomimo zastosowania w nim oszczędnych jednostek napędowych.


Fiat Ritmo to pojazd, w którym zastosowano napęd na przednią oś. Moc była na nią przenoszona przy pomocy automatycznej skrzyni biegów z 5 lub 6 przełożeniami. Jeśli chodzi o dieslowskie jednostki napędowe to opisywany model był wyposażony w silniki o pojemności 1.0-2.0 litra oraz mocy 55-130 koni mechanicznych. Dostępne były również silniki dieslowskie posiadające pojemność 1.7 oraz 1.9 litra. Moc generowana przez takie jednostki napędowe stoi na poziomie 58-80 koni mechanicznych. Były więc to dosyć dynamiczne jednostki napędowe, które jednocześnie nie zużywały dużych ilości paliwa. Było to możliwe dzięki niskiej masie własnej prezentowanego samochodu.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu fiat ritmo?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Fiat Ritmo jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Fiat Ritmo. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt