Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Fiat 132

fiat 132

Auto znane na rynku motoryzacyjnym jako Fiat 132 jest pojazdem osobowym zaliczanym do tak zwanej klasy średniej. Jest to więc pojazd, który oferuje miejsce dla 5 osób. Jazda takim samochodem jest komfortowa, w miarę dynamiczna oraz bezpieczna. Samochody tego rodzaju były produkowane z myślą o ludziach poszukujących tanich w eksploatacji pojazdów dla siebie i swoich rodzin. Nadawały się one do użytkowania zarówno na krótkich, jak i długich dystansach.


Fiat 132 był produkowany w latach 1972-1985 wyłącznie jako 4-drzwiowy sedan. Pojazd tego rodzaju odziedziczył przednie zawieszenie po znanym modelu Fiat 125. Jeśli chodzi o budowę tylnego zawieszenia to była ona zupełnie inna i obejmowała ona elementy mające znaczny wpływ na poprawę komfortu jazdy. Masa własna tego auta to poziom 1095-1230 kilogramów, a pojemność zbiornika paliwa to poziom 56 litrów.


Opisywane auto jest samochodem, który produkowano z napędem na tylną oś. Samochód posiadał 4 i 5-biegowe skrzynie manualne, ale dostępne były również wersje z automatami posiadającymi 3 przełożenia. Mechanizmy te były odpowiedzialne za przenoszenie mocy silników na układ napędowy. Jeśli mowa o jednostkach napędowych to w prezentowanym modelu zastosowano szeroki zakres silników benzynowych. Były one dostępne w zakresie pojemności od 1.6 do 2.0 litra. Generowały one moc na poziomie 99-135 koni mechanicznych. Dostępne były również modele z silnikami dieslowskimi, których pojemność to zakres 2.0-2.4 litra, a moc to 61-89 koni mechanicznych. Były więc one słabsze, ale bardziej oszczędne w porównaniu z jednostkami benzynowymi.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu fiat 132?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Fiat 132 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Fiat 132. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt