Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Fiat Cinquecento

fiat cinquecento

Fiat Cinquecento to pojazd osobowy zaliczany do grona samochodów o charakterze miejskim. Było to auto produkowane w Polsce jako następca kultowego "malucha". Oczywiście prezentowany samochód nie posiadał zbyt wiele miejsca, więc komfortowa podróż 5 osób była niemożliwa na dłuższą metę. Warto jednak zaznaczyć, że głównym przeznaczeniem tego auta było jego wykorzystanie na obszarach miejskich. Małe rozmiary zapewniały niską masę własną, a ona z kolei przekładała się na dobre osiągi pomimo zastosowania małych silników. Był to więc idealny wybór dla osób poszukujących małego samochodu zapewniającego dojazd do pracy, miasta, szkoły, itp.


Prezentowany model Fiat Cinquecento był produkowany w latach 1991-1998 jako 2-drzwiowy hatchback. Charakteryzował się on dwubryłowym, kanciastym nadwoziem. Auto charakteryzowało się solidnym zawieszeniem oraz istniała możliwość zamówienia go z wyposażeniem dodatkowym, takim jak na przykład centralny zamek, immobilizer, autoalarm, elektryczne szyby oraz klimatyzację. Dzięki tym elementom jazda pojazdem stawała się bardziej komfortowa pomimo jego małych rozmiarów.


Jak przystało na samochód miejski, Fiat Cinquecento był wyposażony w napęd na przednią oś. Moc silnika była na nią przenoszona przy pomocy 4 lub 5-biegowej przekładni manualnej. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to zastosowano silniki o pojemności 0.7, 0.9 oraz 1.1 litra. Generowały one moc 30-55 koni mechanicznych i pozwalały na rozwinięcie prędkości maksymalnej do 126-150 km/h. Były to małe i oszczędne silniki, które zapewniały dobre osiągi dzięki niskiej masie własnej auta.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu fiat cinquecento?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Fiat Cinquecento jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Fiat Cinquecento. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt