Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Fiat 600

fiat 600

Auto noszące nazwę Fiat 600 jest pojazdem o przeznaczeniu miejskim, czyli należy do tak zwanego segmentu A. Jest to pojazd mechaniczny, który charakteryzuje się małym rozmiarem i w związku z tym nie może on być użytkowany jako auto rodzinne. Najważniejszym przeznaczeniem prezentowanego modelu jest zapewnienie transportu do pracy, szkoły, miasta, itp. Był to idealny wybór dla osób, które poszukiwały niewielkiego i taniego w eksploatacji pojazdu na krótkie dystanse.


Fiat 600 był produkowany w latach 1955-1969 jako 2-drzwiowy fastback. Był to samochód, który stanowi pierwowzór dla bardzo popularnego modelu znanego pod nazwą Fiat Seicento. Cechą charakterystyczną tego modelu był mały rozmiar oraz zwrotność, dzięki której możliwe było wykonywanie różnych manewrów miejskich. Parkowanie w ciasnych miejscach również nie stanowiło problemu dla opisywanego auta.


Prezentowany samochód był pojazdem, który wyposażono w napęd na tylną oś. Moc była na nią przenoszona przy pomocy 4-biegowej skrzyni manualnej. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to w Fiacie 600 zastosowano wyłącznie silniki benzynowe o pojemności 0.6 oraz 0.8 litra. Jednostki 0.6 litra generowały moc na poziomie 22 koni mechanicznych, co pozwalało na rozwinięcie prędkości maksymalnej 95-100 km/h. Silnik benzynowy posiadający pojemność 0.8 litra charakteryzuje się mocą 29 koni mechanicznych. Auto takie jest w stanie rozwinąć prędkość 110 km/h. Są to więc małe i oszczędne jednostki napędowe idealne do użytkowania w mieście oraz na krótkich dystansach.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu fiat 600?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Fiat 600 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Fiat 600. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt