Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Fiat Punto

fiat punto

Fiat Punto to samochód osobowy zaliczany do segmentu B. Jest to więc pojazd większy od typowych aut miejskich, ale trochę mu brakuje do zaliczenia go do grupy aut kompaktowych. Auto charakteryzuje się zwartą budową i ograniczoną przestrzenią wewnętrzną. W związku z tym przede wszystkim jest wykorzystywane jako samochód miejski, chociaż istnieje możliwość przewożenia nim do 5 osób na dłuższych dystansach.


Fiat Punto I był produkowany od 1993 do 1999 roku jako 3 i 5-drzwiowy hatchback oraz 2-drzwiowy kabriolet. Posiadał on napęd na przednią oś oraz 5 lub 6-biegową skrzynię manualną. Silniki benzynowe były dostępne w wersji 1.1-1.6 litra o mocy 54-136 koni mechanicznych, natomiast jednostki dieslowskie posiadały pojemność 1.7 litra oraz moc 57-82 koni mechanicznych.


Fiat Punto II był produkowany w latach 1999-2013 jako 3 i 5-drzwiowy hatchback. Samochód ten posiadał również napęd na przednią oś. Stosowano w nim silniki benzynowe o pojemności 1.2-1.8 litra i mocy 60-130 koni mechanicznych. Jednostki dieslowskie to pojemność 1.3-1.9 litra oraz moc 60-100 koni mechanicznych. Dostępny był również silnik zasilany gazem o pojemności 1.2 litra i mocy 60 koni mechanicznych.


Trzecia generacja Fiat Punto jest produkowana od 2012 roku. Wersja nadwozia nie uległa żadnym zmianom, a do skrzyń manualnych (5 i 6 biegów) dodano skrzynię półautomatyczną (5 biegów). Silniki stosowane w tych modelach posiadają różne pojemności od 0.9 do 1.6 litra, a ich moc to poziom 69-135 koni mechanicznych, więc są dostępne wersje ekonomiczne oraz dynamiczne.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu fiat punto?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Fiat Punto jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Fiat Punto. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt