Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Fiat Uno

fiat uno

Fiat Uno to włoski samochód zaliczany do segmentu pojazdów ultrakompaktowych. Prezentowane auto charakteryzuje się małymi rozmiarami, ale pomimo swojej zwartej konstrukcji zapewnia miejsce dla 5 osób, jednak jazda jest bardziej komfortowa, jeśli w samochodzie znajduje się mniej osób. Istnieje więc możliwość względnie komfortowej jazdy na dłuższych dystansach, jednak głównym przeznaczeniem tego pojazdu jest jazda miejska oraz na krótszych drogach.


Pierwszą generację Fiat Uno produkowano w latach 1983-1989. Był to samochód o niskiej masie własnej, dzięki której można było zastosować ekonomiczne silniki z zachowaniem odpowiedniego poziomu dynamizmu pojazdu. Model ten produkowano jako 3 lub 5-drzwiowy hatchback. Był to samochód posiadający napęd na przednią oś, a moc była na nią przenoszona przy pomocy 4 lub 5-biegowej przekładni manualnej. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to w prezentowanym pojeździe zastosowano silniki o pojemności 0.9, 1.0 oraz 1.4 litra i mocy 45, 50 oraz 70 KM. Dostępne są również wersje 1.3 Turbo o mocy 106 KM.


Fiat Uno II był produkowany od 1989 do 2002 roku. W wersji tej delikatnie poprawiono wygląd zewnętrzny oraz wnętrze. Tak samo jak wersja pierwsza, model ten był produkowany jako 3 i 5-drzwiowy hatchback z przednim napędem i skrzynią manualną posiadającą 4 albo 5 przełożeń. Silniki benzynowe były dostępne w wersji 0.9-1.5 litra o mocy 39-122 koni mechanicznych. Dostępne były również silniki dieslowskie posiadające pojemność 1.3-1.9 litra oraz moc 45-60 koni mechanicznych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu fiat uno?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Fiat Uno jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Fiat Uno. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt