Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Fiat 126

fiat 126

Fiat 126 to samochód osobowy zaliczany do segmentu A. Pojazd ten był produkowany między innymi w Polsce, jako Fiat 126p czyli popularny "maluch". Przez wiele lat, samochód ten był bardzo często spotykany na polskich drogach. Było to typowe auto miejskie charakteryzujące się bardzo małą przestrzenią dla kierowcy i pasażerów, jednak pomimo niskiego poziomu komfortu, pojazdu tego używano do podróżowania po całej Europie. Samochód ten był więc produkowany z myślą o osobach, którym zależało na tanim, niewielkim samochodzie miejskim, jednak okazało się, że był on użytkowany nie tylko w miastach, ale również na bardzo długich dystansach. Często posiadanie takiego auta było jedyną szansą na zapewnienie rodzinie środka transportu. Dzisiaj pojazd ten jest coraz rzadziej widywany na polskich drogach.


Na przestrzeni dziejów produkowano wiele rodzajów nadwozia samochodu Fiat 126. Oznacza to, że popularny Maluch był dostępny jako 2-drzwiowy fastback, 3-drzwiowy hatchback (126 BIS), a także 2-drzwiowy kabriolet. Dostępne były również wersje specjalne w formie dostawczej, itp.


Fiat 126p to samochód, który był produkowany z napędem na tylną oś. Moc silnika była na nią przenoszona dzięki 4-biegowej manualnej skrzyni biegów. Oferta silnikowa obejmowała bardzo małe jednostki napędowe o pojemności 0.6 i 0.7 litra, które generowały moc na poziomie 23, 24 oraz 25 koni mechanicznych. Samochód ten był w stanie rozwinąć maksymalną prędkość na poziomie 120 km/h. Nie był to więc bardzo dynamiczny pojazd, ale za to był tani w eksploatacji.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu fiat 126?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Fiat 126 jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Fiat 126. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt