Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Aro

aro

Aro, czyi Auto România jest marką samochodów terenowych rumuńskiego producenta o tej samej nazwie. Siedziba dokładnie mieści się w Câmpulung.


Na początku zaczyna się dość niepozornie. Ponieważ przedsiębiorstwo w 1953 roku zaczyna produkować rowery oraz motocykle. Dopiero 4 lata później dochodzi do pierwszych prób produkcji IMS 57. Był to model samochodu oparty na licencji sowieckich pojazdów GAZ-69. Jednocześnie samochód przez kolejne 7 lat przechodził on wiele zmiany w swojej konstrukcji. Do późnych lat siedemdziesiątych model zmieniano na ARO M461, który charakteryzował się silnikiem o mocy 70KM i pojemności 2512 centymetrów sześciennych. Samochody były popularne przede wszystkim na terenie Chin oraz Kolumbii.


Na początku lat siedemdziesiątych producent zdecydował się na odważny krok, czyli produkcję aut według własnego projektu. W ten sposób powstał model ARO 24. Co najciekawsze jego produkcje zakończono dopiero w 2006 roku. Był bardzo interesującą kombinacją, obejmującą między innymi silników benzynowych o mocy 83 KM, i pojemności 2,5 l, którego producentem był Renault, lub silników diesla o mocy 68KM, i pojemności 3,1 l, które były produkowane przez Tractorul Brasov, czyli producenta traktorów. Chociaż w latach 80-tych pojawił się także silnik Peugeot. Największymi eksporterami tego modelu były Stany Zjednoczone, Australia oraz Kanada. Można powiedzieć, że w tych krajach schodziły jak świeże bułeczki, ze względu na atrakcyjną cenę i wygodę korzystania.


Ostatnim modele był ARO 10, który produkowano w Rumunii już od 1980 roku, aż do 2006 roku. Natomiast w latach 1988-1991 montowano go we Włoszech przez przedsiębiorstwo ACM. Model produkowano w wersji SUV, pickup, a także kabriolet. Auto posiadało napęd na 4 koła.


Rumuński producent ARO miał także wątek z polskim przedsiębiorstwem Damis, w którym montowano niektóre modele. Początek XXI nie był szczęśliwy dla marki. Za niecałe 200 tysięcy dolarów ponad 2/3 udziałów zostało wykupione przez nierzetelna firmę Cross Lander. Udziałowiec mimo składanej obietnicy nie zainwestował w firmę. Niestety skończyło się to niefortunnym bankructwem marki ARO.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu aro?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Aro jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Aro. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt